Dalyan Tekne Turu

Bu tur Marmaris’ te ki katılabileceğiz alternatif diğer tekne turlarından birisidir. 2 tekne sadece bu turu yapıyor. Birisinin adı Orca, diğeri Barkas teknesi. İkisi de aynı konsepte.  Bölge mesafe olarak uzak olması ve açık denizden gidilmesi nedeni ile bu tur kapsamında büyük tekneler kullanılmaktadır. Özellikle öğleden sonra çıkan rüzgar nedeni ile dalgalar oluşmakta ancak bu tur kapsamında kullanılan 2 teknenin büyük olması nedeni ile deniz durumundan hiç etkilenmiyorsunuz. 

Dalyan Tekne turu süre olarak 4 çeşit tekne turu içerisinde en uzun süreli tur. Sabah Marmaris içindeki otelinizden alınarak saat 09:30 da başlamakta, akşam 19:30 da sona ermektedir. Yani toplam 10 saat sürmektedir. Ancak aktiviteler ile dolu bir tekne turu.  Bu tur da hiç sıkılmayacaksınız. 

Dalyan Tekne Turu Rotası ? Nereleri Geziyor ?

Bu turda sadece teknede kalmıyorsunuz . Açıkçası sürekli hareket var. Tekne Marmaris merkezden kalktıktan sonra ilk olarak Marmaris açıklarındaki Cennet Adası önünde yaklaşık 30 dakika yüzme molası veriyor . Daha sonra İz tuzu Plajına geçiyorsunuz.

Tur Hakkında Bilgiler

  • Tur Rotaları ? Nereleri Geziyor?
  • Dalyan Tekne Turu Kaç TL?
  • Tur Programı ve saatleri?
  • Dalyan Tekne Turu  Tavsiye eder misiniz Yorumlar ?

İz tuzu plajı Türkiye’nin en popüler plajlarından. Ayaklarınıza masaj yapan kum yapısı ile yere basmaya doyamıyorsunuz bu plajda. Buraya giriş normalde ücretli ancak bilet ücreti dahilinde olduğu için siz ilave giriş için bir ücret ödemiyorsunuz.

Burada yaklaşık 1.5 saat yüzme sonrası sizi Dalyan Deltasında dolaştırmak ve çamur banyosu alanına götürülmek üzere ufak teknelerin kalktığı iskeleye yönlendiriyorlar. Tekneler yaklaşık 20 şer kişilik. Bu tekneler ile doğal güzelliklerle dolu deltada dolaşmak üzere harekete geçiyorsunuz. Delta da ilerlerken Caretta Caretta kaplumbağaları görme şansınız var. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Tekne ile çamur banyosu alanına giderken sol tarafınızdaki yamaçta tarihi Kral mezarlıkları büyüleyici yapısı ile gözükmeye başlıyor. Muhteşem görkemli görüntüsü ile eski zamanda böyle yüksek bir yerde nasıl mezarlıkların inşa edildiğini kendi kendinize sorguluyorsunuz. Gerçekten insanı etkileyici bir görüntü.

Yaklaşık 2 saatlik bir gezinti sonrası çamur banyosu alanına geliyorsunuz. Bu alana da normalde giriş ücretli ancak tur fiyatına dahil olduğu için sizden bir ödeme beklenmiyor. Çamur banyosu bölgesinde büfe de mevcut. Eğer isterseniz burada atıştırmalık bir şeylerde yiyebilirsiniz. Çamur banyosu havuzları/alanında sonra  duş alabileceğiniz bölümlerde mevcut. Burada 2 saat geçirdikten sonra tekrar ufak tekneler ile sabah ilk bindiğiniz büyük teknenin bulundu iskeleye geri dönüyorsunuz. Sonra Marmaris’e  geri dönüş başlıyor. Akşam denizin güzelliği seyrederek saat 19:30 gibi iskeleye bağlıyorsunuz. Hangi servise binerek otelinize nasıl dönebileceğinize dair sizi tur sonunda yönlendiriyorlar. 

Dalya Tekne Turu Çamur Banyosu Alanından görüntü

Çamur Banyosu

Kral Mezarlıkları

Tekne Ön Tarafı

Dalyan Tekne Turu Fiyatları ? 

Tekne Turu için ödeyeceğiniz ücret içerisinde aşağıdaki hizmetler dahildir. 

Teknede öğlen yemeği( Balık veya tavuk alternatifli)

Ufak Tekne ile Deltada gezinti ücretleri

İz tuzu Plajına Giriş Ücreti

Çamur banyosu alanına giriş ücreti

Tekne turu ve sigorta ücretleri

Dalyan tekne turu 2024 fiyatları ve ön rezervasyon yaptırmak için BURAYA tıklayınız. 

Program ve  Saatler :

Her ne kadar yukarıda size tur programı hakkında detaylı bilgi verdim ancak aşağıda size rehberlik yapacak zaman çizelgesi de sunmak istedim. Hava ve deniz durumu şartlarına göre değişiklik gösterse de genel Tur programı ve saatleri aşağıdaki gibi.

Tekne Turu Programı

09:30 Teknenin Marmaris’ ten hareketi

10:30 İlk yüzme molasının verilmesi

12:00 Teknede öğlen yemeği

12:30 İz tuzu Plajında Yüzme Molası

14:00 Ufak Tekneler ile Dalyan Deltasında Gezinti

15:00 Çamur Banyosu 

17:30 Büyük tekne ile Marmaris’ e geri dönüşe başlama

19:30 Tur son Marmaris’ e teknenin bağlaması

Dalyan Tekne Turu Tavsiye Eder misiniz Yorumlar?

Eğer bol aktivite seviyorum, gün boyu otel dışında olayım güzel vakit gerireyim derseniz Dalyan Tekne Turu nu size tavsiye ederim. Yazının başında da belirttiğim üzere biraz uzun bir tekne turu. Hatta zaman olarak Marmaris de katılabileceğiniz en uzun aktivitelerden biri. Bunun gibi süre olarak Marmaris Efes turu veya Pamukkale turu var. Eğer küçük bebeğiniz – çocuğunuz yoksa bence katılınabilir. Tabii bir de yürüme – hareket  probleminiz yoksa. 

Sonuç olarak güzel vakit geçirebileceğiz, tur içerisinde turlar olan, hem denize girebileceğiniz hem de başka türlü aktiviteler yapabileceğiniz bir tekne turu. Dediğim gibi ben tura katılmanızı tavsiye ediyorum.