MARMARİS HİSARÖNÜ GEZİ VE TATİL REHBERİ

Hisarönü, Marmaris bölgesinde bulunan popüler ve yıl içince çok fazla ziyaretçiyi ağırlayan tatil merkezlerinden bir tanesidir. Sahip olduğu körfezinin eşsiz doğal güzelliği ile yalnızca ülkemizden değil dünyanın pek çok farklı yerinden de ziyaretçiyi ağırlamaya devam etmektedir. Marmaris bölgesinde tatil yapan tüm ziyaretçiler hızlı ve rahat bir şekilde bu bölgeye ulaşabilir. Kendi aracınız var ise Marmaris – Datça yolu üzerinden bu sevimli bölgeye gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra Marmaris’in merkezinde bu bölgeye ulaşım sağlayan araçlar bulunmaktadır. Aracı olmayan ziyaretçiler bu ulaşım yolunu tercih edebilir. Bu yazımızda sizlere Marmaris Hisarönü Gezi ve Tatil rehberi olacak bilgileri sunmaya çalışacağım.

HİSARÖNÜ GEZİLECEK YERLER

Küçük bir yer olsa da bu köyde ziyaretçiler birden çok aktivite ve gezilecek yer bulabilir. Dolu dolu bir tatili bu bölgede eğlenceli ya da huzurlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Bu bölgeyi esas tekne turu ile de gezebilirsiniz. Marmaris te bulunan turizm acentaları bu bölgenin koylarına tekne turu düzenliyorlar. Tur fiyatı içerisinde araç ile transferde dahil. Orhaniye Hisarönü Tekne Turu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tekne turu ile ilgili You Tube videosuda mevcuttur

Marmaris Hisarönü’n de Nereler Gezilir?

  • Tarihi Batıklar
  • Bybassosantik Turları
  • Eren Dağı
  • Orhaniye Hisarönü Tekne Turu (Tavsiye Edilen)
Kamelya adası . Orhaniye hisarönü körfezi

Hisarönü Tekne Turu Kapsamında gidilen Kamelya Adası

Orhaniye hisarönü tekne turu gezilen yerler

Aracınız ile mola verip denze girebileceğiniz koylardan biri…

  1. TARİHİ BATIKLAR

Hisarönü bölgesinde tarihin izlerinden parçalar bulunuyor. Tarihi merakı olan ziyaretçilerin ilgilenebileceği bölgelerden bir tanesi de tarihi batıkların bulunduğu özel alanlardır. Dalış ve sörf konusunda da oldukça güzel seçenekleri bulunuyor. Su sporları severler için oldukça güzel ve keyifli bir seçenek olabilir.

  1. BYBASSOSANTİK TURLARI

Ziyaretçiler bu turlara katılarak enfes anlara tanık olabilir. Yalnızca Bybassos antik değil aynı zamanda Hemithea tapınağı için de bu keyifli turlara katılabilirsiniz.

  1. EREN DAĞI

Eren Dağı, güzel bir yürüyüş için oldukça uygun bir seçenektir. Bu bölgelerde bir rehber ile gezerek yürüyüşünüzü daha keyifli ve dolu bir hale de getirebilirsiniz. Özellikle bu yürüyüş esnasında tanıklık edeceğiniz tarihi kalıntıların hikayelerini dinlemek için bir rehbere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ufak bir bölge gibi görünse de su sporları, doğa sporları, tarihi ve biniciliği seven ziyaretçiler için muhteşem bir gezi rotası olabilir. Hemen hemen her zevke ve ilgiye hitap eden aktivite bu bölge ziyaretçilerine sunuluyor.

HİSARÖNÜ KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Hisarönü popülerliği ve gördüğü ilgi nedeniyle pek çok konaklama seçeneği ziyaretçilerine sunuluyor. Kız kumu civarında bir çok apart/otel seçeneği mevcut. Ayrıca eğer hoşlanıyorsanız Kız kumu’ nun tam karşısında bungolov tarzı kalabileceğiniz evlerde mevcut. Ziyaretçilerin tercihine göre bir konaklama seçeneği bulması mümkün. Bunun için tatil öncesinde bir araştırma yapmanız ve rezervasyon yapmanız önemlidir. Yoğun popülerlik  görmesi nedeniyle konaklama alanlarına da talep devam etmektedir. Marmaris Hisarönü tatil ve gezi rehberi yazımız kapsamında otel telefonlarını isterseniz bize e posta göndererek talep edebilirsiniz.

MARMARİS HİSARÖNÜ’ NE NASIL GİDİLİR?

Marmaris Hisarönü’ ne kendi aracınız ile gidebileceğiniz gibi Marmaris otobüs garından kalkan dolmuşlar ile de ulaşabilirsiniz. Marmaris merkez den 25 km uzaklıkta bulunan Hisarönü’ ne yaklaşık kendi aracınız ile 30 dakika süren bir yolculukla gidebilirsiniz. Yol boyunca muhteşem manzaralarda kısa molalar verebilir, bol bol resim çekebilirsiniz. Çünkü yol boyunca deniz manzarası gerçekten güzel.