Marmaris Efes Turu

Daha önce Dünyanın 7 harikasından biri olan Efes i görmediyseniz Marmaris ‘den de bu tura iştirak edebilirsiniz. Sabah kahvaltısı ve Öğlen yemeği dahil bir tur. Marmaris Efes turu paket program . Rehberlik hizmetleri, ulaşım yemek dahil. Giriş ücretleri fiyata dahil değil. Ancak isterseniz sitemizdeki sayfamız üzerinden 2023 Efes Antik kent ve Meryem Ana evi giriş ücretleri ile tur ücreti konularında çok daha detaylı bilgilere ulaşabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmak ve daha detaylı bilgi için BURAYA tıklayınız.

Marmaris’ ten EFES Antik Kent ve Meryem Ana evi Tur Programı 

 • 06:00-06:30 Müşterin Marmaris’ te bulunduğu otelden alınmaları
 • 07:00 Marmaris’ ten ileri Hareket
 • Muğla yolu üzerinde Kahvaltı (Kahvaltı tur fiyatına dahildir)
 • Aydın’ da Mola verilmektedir.
 • Meryem Ana Evini Ziyaret. ( Burayı görmek istemeyenler, Efes’te bulunan müzeyi ziyaret ederek vakit geçirebilirler)
 • Öğlen Yemeği Molası
 • EFES Antik Kentini Ziyaret
 • 20:00 Marmaris ‘ e Geri İntikal ve Misafirlerin Otellerine Geri Bırakılması
Efes antik kent

Efes Antik Kenti

Efes

Efes Antik Kenti

Efes

Efes Antik Kenti

EFES Antik Kenti Hakkında Detaylı Bilgiler

Efes antik kenti, Roma ve Bizans dönemlerinde en önemli ticaret ve kültür merkezlerinden biriydi. Konum olarak: Türkiye’nin batısında, İzmir’e yakın bir yerdir.  Kütüphane, tapınak, tiyatro gibi çok önemli tarihi yapıları barındırmaktadır.

Efes antik kentinde mutlaka gezilmesi gereken yerler:

 • Meryem ana: Hz. İsa’nın annesi Meryem ana, Efes’e geldiğinde buradaki evde yaşadığına inanılmaktadır. Hristiyanlığın yayılmasında büyük etkileri olduğundan dolayı inananlar için büyük bir öneme sahiptir. Hristiyanların en önemli hac yerlerinden biri olmakla birlikte diğer 3 büyük kitaba inananlar tarafından da oldukça önem ve ilgi gösterilen bir yerdir. Meryem Ana evinde dua etmek, yazmak ve mum yakmak için ayrılmış bölümler vardır. Giriş ücretleri yerli ziyaretçiler için 20 TL, turistler için 50 TL’ dir.
 • Celsus Kütüphanesi: Roma İmparatorluğu döneminde MS 135 yılında inşa edilmiştir. Zamanında 12.000’den fazla el yazması ve papirüs kitap bulundurmuştur. Alt katında ise Celsus’un mezarlığı ve mezarlığın yanında hayatını anlatan bir yazıt bulunmaktadır. Heykelleri ve kabartma tasarımlarıyla sanatsal ve etkileyici bir yerdir.
 • Artemis Tapınağı: Yunan tanrıçası Artemis’e adanmış en büyük yapı olarak bilinir. M.Ö 356 yılında yangından zarar görmüş ve daha sonraları Büyük İskender tarafından yeniden inşa ettirilmiştir. Antik dünyada dini anlamda oldukça büyük bir öneme sahipti ve sıklıkla ziyaret edilirdi. Günümüzde ise ziyaretçiler tarafında ilgi gösterilen yerlerdendir.
 • Büyük Tiyatro: MS 2. Yüzyılda inşa edilmiştir ve antik dünyanın en büyük tiyatrolarından birisi olarak kabul edilir. Dağın yamacında, oyma yöntemi ile kısmen yapay olarak inşa edilmiş bir tiyatrodur. Roma döneminde gladyatör dövüşleri, tiyatro oyunları ve dans gösteri için kullanılmıştır.
 • İsa Bey Camii: Cami, 1375 yılında İsa Bey tarafından yaptırılmıştır. Farklı bir mimariye sahiptir. Ancak, turistik bir yer olmakla birlikte ibadet amaçlıda kullanılmaktadır.
 • Efes müzesi: 1964 yılında açılmıştır ve antik kentte yapılan kazılardan elde edilen birçok esere ev sahipliği yapmaktadır. Çünkü, müze de heykeller, kabartmalar, seramikler, cam eserler, eski para ve mücevherler de  sergilenmektedir.

Tur fiyatını öğrenmek ve internet sitesi üzerinden rezervasyon yaptırmak için lütfen BURAYA tıklayınız.