Marmaris Söğüt Gezi Rehberi

Temiz doğası ile ziyaretçilerinin güzel zamanlar geçirdiği Marmaris Söğüt, son yıllarda huzurlu bir tatil arayışında olanların ilk tercihi haline geldi. Yaşayan halkının da samimiyetiyle sıcacık, güzel ve eşsiz bir tatil beldesi olarak popülerliğini de artırmaya devam ediyor. Bulunduğu bölgenin en büyük köyü olan bu yerde, yalnızca doğa ve sakinlik arayan ziyaretçiler değil aynı zamanda tarihe tanıklık etmek isteyen ziyaretçilere de hitap eden pek çok aktivite bulunuyor. Son 5 senedir özellikle Türk tatil severlerin gözde mekanı haline geldi. Doğa ile iç içe sensiz sakin bir tatil isteyenlerin mekanı. İstanbul Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden yazın ziyaretçi akınına uğramaktadır. Henüz yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir mekan değildir. Marmaris Söğüt gezi rehberi yazımızı okumaya devan edin.

Marmaris Söğüt’te Gezilecek Yerler

Küçük sevimli bir köy olan bu tatil beldesinde el değmemiş doğanın içerisindeki tarihi antik kentler, ziyaretçileri karşılıyor. Hemen hemen her alanda ziyaretçinin burada dolu dolu tatilini geçirebileceği farklı alanlar bulunuyor.

Söğüt’te Gezilecek Yerler

  • Söğüt Merkez
  • Söğüt Üçtaş
  • Serçe Limanı
  • Saranda Koyu
  • Asar Tepesi
  • SÖĞÜT MERKEZ 

Söğüt ‘ün merkezine ulaştığınızda burada denize girebileceğiniz bir çok beachlerin olduğunu göreceksiniz. Çok temiz ve doğal güzelliğe sahip bu yerlerde gün boyu denize girebilir, güzel bir gün geçirebilirsiniz. Marmaris Söğüt te gezilecek yerler listemizde aslında ilk olması gereken yer Üçtaş. 

  • SÖĞÜT KOYLARI VE ÜÇTAŞ

Söğüt merkezdeki iskeleden günübirlik ufak tekne kiralayıp koylarını ve Üçtaşı gezebilirsiniz. Tabi ki bu sadece tekne gezisi olmayacak, beğendiğiniz yerlerde tekneden de denize girebilirsiniz. Sayfa sonunda tekne gezisi kapsamında görebileceğiniz yerlerle ilgili video da bulunmaktadır. Youtube videosunu BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz. Buranın koyları temizliğinde ve güzelliğinde Hisarönü tekne turu mevcut olup, BURAYA  tıklayarak bu tur fiyatları ve rezervasyon hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • SERÇE LİMANI

Serçe Limanı’na geçmek için Taşlıca Köyü’ne uğramanız gerekiyor. Buradan hızlı bir şekilde Serçe Limanı’na ulaşabilirsiniz. Limanda enfes bir manzara ziyaretçilerini bekliyor olacaktır. Ayrıca bu çevrede tarihi dönemlerden günümüze kadar gelmiş tarihi kalıntılara da Taşlıca Köy içerisinde rastlayabilirsiniz.

  • SARANDA KOYU

Saranda Koyu, Söğüt’e gelip gün batımının güzelliğine doymak isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. Aynı zamanda denizi ile de ziyaretçilerini memnun ediyor. Koy manzarası eşsiz bir güzelliğe sahip olmasının yanı sıra karşısında Yunan Adası olan Simi de izleniyor.

  • ASAR TEPESİ

Asar Tepesi, Taşlıca Köyü’nün yakınlarında bulunan ve tarihi merakı olanların ziyaret etmesi gereken güzel bir rota olarak ön plana çıkıyor. Bu tepe üzerinde Phoenix antik Kent kalıntıları bulunuyor. Tarihi konumu nedeniyle her yıl pek çok ziyaretçinin tercihi olmaya devam ediyor.

MARMARİS SÖĞÜT KOYLARI VE ÜÇTAŞ HAKKINDA VİDEO

SÖĞÜT’TE NE YENİR ?

Her lezzetini denemek isteyeceğiniz zengin bir çeşidi burada bulabilirsiniz. Köy yaşantısını ve doğallığını kaybetmemiş olan Söğüt’te manzaranın tadını çıkararak akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz birbirinden farklı mekanlar bulunuyor. Buranın mutfağında yoğun olarak et ve balık ağırlığı bulunuyor. Bunun yanı sıra Marmaris mutfağından pek çok sevilen lezzeti de burada rahatlıkla bulabilirsiniz. Tüm bu çeşitliliğin yanı sıra yöreye ait yemekleri ve lezzetleri de bulabileceğiniz salaş mekanlar burada bulunuyor. Salaş mekanlarının yanı sıra dünya standartlarında hizmet veren lüks restoranlar da bu tatil beldesinde bulunuyor. Bu restoranlardan biriside MANZARA RESTORANT. Bir çok ünlünün de ziyaret ettiği yerde ister et menüsü ister deniz mahsullerinin olduğu menülerden çok farklı lezzetlere sahip yemekleri yiyebilirsiniz. Yoğun sezonda yer bulmanız biraz zor . Bu nedenle önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

MARMARİS SÖĞÜT’ E NASIL GİDİLİR?

Marmaris Söğüt arası yaklaşık 40 Km . Biraz uzak olmasına rağmen gitmeye değer bir yer.