Marmaris Kumlubük Gezi Rehberi

Marmaris’te önemli bir koy olan Kumlubük, sakin ve huzurlu tatillerin bir adresi haline geldi. Doğa, deniz ve çam ormanlarıyla güzelliğine güzellik katan koy, sakin tatil arayan ziyaretçilerin ilk seçeneği oluyor. Marmaris tatili yapan ziyaretçilerin yaklaşık 25 km ötesinde yer alan bu bölgeye ulaşmaları oldukça rahat olacaktır. Marmaris içi ulaşım hatları ile gün içinde rahat bir şekilde gidiş-geliş yapılabilir. Turunç’tan sonra yer alan bu sahil kasabası, yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından beğenilen güzel tatil alanlarından bir tanesidir. Marmaris Kumlubük gezi rehberi yazımızı okumaya devam edelim. 

KUMLUBÜK’ TE GEZİLECEK YERLER

Tertemiz denizi, güzel plajı ve doğa manzarası ile sakin bir tatilin anahtarı bu sahil kasabasından geçiyor. Sakinlik ve huzurun yanı sıra ziyaretçilerinin eğlenmesini sağlayacak farklı aktiviteler de bu kasabada bulunuyor.

Kumlubük’te nereler gezilir?

  • Kumlubük merkez ve plajı
  • Balık Restorantları
  • Kumlubük Mağara
  • Amos Koyu 
  1. Kumlubük Denizi

Başka bir yerde bulamayacağınız denizi ve kumsalları, ziyaret listenizde ilk sırada yer alabilir. Eşsiz bir manzaraya sahip olan Kumlubük koyları, Marmaris bölgesinin incisi olarak nitelendiriliyor.

  1. Balık Restoranları

Balık restoranları ile ünlenen bu sahil kasabasında her restoranda farklı bir lezzeti tadabilirsiniz. Her geçen sene de bu yönüyle daha da ön plana çıkıyor. Birbirinden farklı mekanlarda çeşitli lezzetler bu rotada birleşiyor.

  1. Mağara Bölgesi

Kasabanın hemen güneyinde mağara bölgesi yer alıyor. Bu bölge tarihin geçmiş döneminden önemli izleri taşıyor. Bu bölgedeki izlerin 5000 yıllık olduğu da yapılan çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Tarihin her döneminde burada yaşam kurmuş milletlerin izleri günümüzde hala büyük oranda korunuyor.

Marmaris Kumlubük Plajı

Marmaris Kumlubük

Amos koyu profesörler sitesi plaj kısım

Amos Koyu

  1. Yakın yerler – Amos

Antik kent olma özelliği taşıyan Amos, bu kasabaya sadece yarım saatlik bir mesafededir. Gün içinde rahat bir şekilde bu bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle tarihi yapılara merakı olan ziyaretçiler için güzel bir seçenek olabilir. Amos içerisinde yer alan Profesörler sitesinin plajından da yaralanabilirsiniz. Bu site içerisinde yemek yiyebileceğiniz veya bir şeyler içebileceğiniz ufak bir restoran bulunmaktadır. Marmaris Kumlubük gezi rehberi yazımız gibi isterseniz Amos hakkında da detaylı bilgiler içeren sayfamıza BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz. Çünkü Amos da denize girmek için güzel koya sahip.

  1. Yol üzeri – Turunç 

Kumlubük’e gelmişken yol üzerindeki Turunç’a da uğramanızı tavsiye ederim. Her ne kadar benzer yerler de olsa Turunç ‘ da mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisi. Buranın da muhteşem denizinde serinleyebilir, gününüze burada devam edebilirsiniz. Turunç hakkında detaylı bilgiye BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KUMLUBÜK’TE NEREDE KALINIR?

Şirin bir sahil kasabası olan Kumlubük içerisinde 4 yıldızlı ve 3 yıldızlı toplamda 4 adet otel bulunuyor. Doğal sit alanı olması nedeniyle daha fazla otel seçeneği bulunmuyor. Yaz aylarında önceden rezervasyon yapılmadığında bu bölgede konaklama bulmak oldukça zor olabiliyor. Çünkü son yıllarda turizm severlerin burada konaklama talebi arttı. 

KUMLUBÜK’TE NE YENİR?

Kumlubük özellikle balık restoranları ile ziyaretçilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Birbirinden farklı balık lezzetini burada bulunan temiz ve şık restoranlarda bulabilirsiniz.

MARMARİS’ DEN KUMLUBÜK’ E NASIL GİDİLİR?

Marmaris’den yaklaşık 23 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Marmaris’den çıkınca İçmeler yolu üzerinden Kumlubük’e gidebilirsiniz. Yol güzel olmasına rağmen biraz virajlıdır. Dikkatli olmanızda fayda var. Zaten fazla sürat yapamıyorsunuz. Aracınız yoksa veya amacınız yorulmadan denize girmekse Marmaris’ den kalkan tekneler zaten Kumlubük’ te mola vermektedir. Uygun fiyatlı Marmaris Tekne Turu hakkında BURAYA tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.