Marmaris te Nerede Yemek Yenir ?

Marmaris in lezzet dünyası ile ilgili bilgileri vermek üzere hazırlanan sayfada Marmaris te nerede yemek yenir ? Nerede tatlı yenir ? Marmaris ‘ te en lezzetli dönerini neresi yapıyor ? gibi sorulara kendi yorum ve fikirlerim ile cevap vermeye çalışacağım. Tatil yaparken otel dışında yemek yiyecekseniz burada yaşayan yerli halkının deneyimlerine göre yer seçmenizde her zaman fayda var. Ben de sizleri bu doğrultuda yönlendirmeye çalışacağım. Sayfayı da sürekli güncel tutmaya çalışacağım. Sonuçta yemek sektörü canlı yaşayan bir sektör. Değişime uğrayıp bir sene çok lezzetli yemek yapan bir restoran, daha sonra aynı lezzeti yakalayamayabiliyor. 

Küşleme / Memed Ocakbaşı 

 

Memed Ocakbaşı

Marmaris te kebap yiyecekseniz size önereceğim yerlerden ilki Memed Ocakbaşı. Hem fiyat olarak uygun hem de menüleri gerçekten çok doyurucu.

Memed ocakbaşı kebap konusunda gerçekten lezzetli yemekler sunuyor müşterilerine. Diğer bir çok kebap restoranı gibi siparişinizi verdikten sonra beklerken masayı ücretsiz mezeler ile donatıyor. Her şey güzel düşünülmüş. Ben beyti kebabını çok beğeniyorum. Genelde tüm kebap çeşitlerinin hakkını veriyor. Çok lezzetli ve doyurucu buluyorum. Yemek üzerine hala mideniz de yeriniz kalırsa antep fıstıklı katmerinin de tadına bakmanızı öneriyorum. 

LA KEBAP RESTAURANT / ARMUTALAN

Diğer size tavsiye edebileceğim kebap konusunda uzman restoranlardan biri La Kebap Restaurant. İsmi ile kendini kanıtlamış, Marmaris’in ilk kebap restoranlarından. Zengin menüsü ile her daim boş masa bulunması zor olan mekanlardan. Armutalan’ da bulunması nedeni ile araba park yeri bulma konusunda da zorlanmıyorsunuz. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda da fayda var. Burada da siparişinizi verdikten sonra masa mezeler ile donatılıyor. Uzun soluklu arkadaşlarınız ile oturup muhabbet edebileceğiniz bir mekan. Eğer canınız kebap istediyse hiç düşünmeden gidebileceğiniz yerlerden birisi. 

Mert Döner

Salaş mı salaş bir yer ancak döner konusunda üzerine yer tanımayacağım bir mekan. Fiyatları da çok uygun. Et dönerini tavsiye ederim. Ailecek işlettikleri bir mekan. Lavaşı kendileri yapıyor ve ince yapıyorlar. Hamur olmuyor bu nedenle. Marmaris İçmeler ana yolu üzerinde sol tarafta bulunuyor.  İçmelere giren sol tarafa dönmeyip 200 metre daha gidince sol da. Kış aylarında da hizmet veren yerde vaktiniz olursa döner yemenizi tavsiye ederim. 

Bahadırlıoğlu Baklava

Marmaris te tatlı nerede yenir diye sorarsanız bana göre tatlı yenecek ilk adres. Türkiye’nin bir çok yerinde Antep dahil tatlı yedim, burası tatlı konusunda yediklerimin arasında ilk üçte dir. Fiyatlar maalesef biraz yüksek, ancak gerçekten çok lezzetli tatlıları var. Marmaris de 2 yer de satış noktası mevcut. Birisi Blue port alışveriş merkezinin karşı köşesi, diğeri ise Siteler mahallesinde.