Kleopatra Plajı Sedir Adası Tekne Turu

Sedir adası Kleopatra Plajı Nerede ? Tur içerinde Neler Var ?

Kumu ile meşhur Türkiye nin en güzel plajlarından biri olan Kleopatra Plajı, Sedir Adasında bulunmaktadır. Sedir adası Gökova Körfezinde yer almaktadır. Buraya da en yakın Çamlı köyündeki tekneler ile gidilebilmektedir.

Kleopatra tekne turu 2024 fiyatları ve detaylar için BURAYA tıklayınız.

Marmaris de 4 farklı tekne turundan biri olan bu tur sabah saat 10:00 da başlamakta, öğleden sonrada saat 16:00 da sona ermektedir. Sedir adası Gökova Körfezinde bulunması nedeni ile araçlarla teknenin kalktığı Çamlı köyüne gidilmektedir. Marmaris – Çamlı Köyü arası tur şirketine ait araçlarla yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Servisler İçmeler’ den 09:00 da Marmaris merkezden ise 09:30 da tura katılacakları toplamaktadır. Tekne ilk olarak Sedir adasına gitmektedir. Küçük bir ada olan Sedir adasına tekne turu kapsamında yaklaşık 40 dakika da ulaşılmaktadır. Tekne turunun gözde mekanı olan ve adına veren Sedir adası’ n da 2 – 2.5  saat kalınmaktadır. Adaya giriş ücretlidir. Sedir adasına giriş ücreti 2024 yılında 13 Euro ‘ dur. . Kleopatra plajı sedir adası tekne turu, adaya  giriş ücretleri nedeni ile bütçe olarak biraz pahalıya mal olmaktadır. 

Sedir Adası Kleopatra Plajı Giriş Ücreti 2024 Yılı için

0-8 yaş arası çocuklar : ÜCRETSİZ

8 yaş üstü (18 yaşa kadar)     : 250 TL

Öğretmen ve Basın kartı  Kartı olanlar için giriş ücreti 2024 yılından itibaren giriş ücreti alınmaya başlanmıştır. % 50 indirim ile 250 TL ye adaya giriş yapabilirler. 

 • Gaziler ve refakatindeki anne –  baba – eş ve çocukları ile Şehit yakını kimlik sahiplerinden,
 • Engelliler(T.C. vatandaşı ve yabancı) ile bir refakatçisi ile (görünür engel veya yazı ibrazı ile)
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı Personeli ve emeklileri ile refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları,
 • Üniversitelerin Sanat Tarihi, Arkeoloji, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Hititoloji, Sümeroloji, Antropoloji, ve Müzecilik bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler,
 • 8 yaş altı çocuklar ve yabancılar 

kimlik gösterme sureti ile Sedir adası Kleopatra Plajına girebilirler. Sedriadası Kleopatra tekne turu 2024 fiyatları ve detaylar için BURAYA tıklayınız.

Giriş ücretleri karşılığı olarak içeride, ücretsiz tuvalet, şemsiye ve şezlong hizmeti verilmektedir. İçeride yiyecek ve içecek satılan büfede bulunmaktadır. İçeride 2500 kişilik tarihi bir tiyatroda bulunmaktadır. 3 adet ayrıca Kilise kalıntısı da olup, maalesef kalıntılar yıpranmış vaziyettedir.

 

Kleopatra Plajı Sedir Adası

kleopatra plajı

Kleopatra Plajı Sedir Adası

Sedir Adasında bulunan tarihi tiyatro

Kleopatra Plajı Sedir adası Tekne Turu Gidilen Koylar Rotalar

Bu tekne turunda sadece Sedir adasına gidilmiyor. Buranın dışında 3 ilave koya daha gidilmektedir. Buralar ise;

 • İnce Kum plajı
 • Lacivert Koy
 • Fenerli Adası Koyu

Böylece tek tekne turunda çok farklı yerler görmüş oluyorsunuz.

Çamlı Köyü Sedir Adası Tekne saatleri

Aslında Çamlı dan müşteri durumuna göre doldukça kalkan ufak taksi teknelerde sizleri adaya taşımakta. Tabiki ücret karşılığı. Bu teknelerin belirli bir saati yok. Müşteri durumuna göre yani sayısına göre kalkıyor. Aynı şekilde adadan da sizi tekrar Çamlı köyüne geri getiriyor. Bu ufak tekneler ile de Sedir adasına gitseniz yine adaya giriş ücreti veriyorsunuz ancak sadece adada kalıyorsunuz. İlave ne yemek ne içecek var. Oysa normal tekne turu ile tura Marmaris ‘den katılırsanız tekne turu ücreti kapsamında Çamlı köyüne götürülüyor tur sonu tekrar otelinize / servise bindiğiniz yere geri bırakılıyorsunuz. Tekne de yine ücrete dahil tur boyunca sınırsız alkolsüz içecek içebiliyor, yine öğlen yemeğinizi ilave ücret ödemeden yiyebiliyorsunuz. Böyle olunca Kleopatra Plajı Sedir adası tekne turuna normal tur teknesi ile katılmak daha avantajlı oluyor. BURAYA tıklayarak 2024 fiyatları ve turla ilgili çok detaylı bilgilere ulaşabilir, rezervasyonunuzu bilet için ücret önceden ödemeden oturduğunuz yerden yaptırabilirsiniz.

Kleoptra Plajı Sedir adası Tekne Turu fiyatları 2024

Tekne turu ücretine adaya giriş ücreti dahil değildir. Adaya giriş ücreti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca alınmaktadır. Tur ücretine dahil olan hususlar,

 • Alkolsüz yani soft sınırsız içecekler
 • Öğlen Yemeği
 • Transfer ücreti (Tekne Marmaris’e yaklaşık 20 Km uzaklıktaki Çamlı Köyünden kalkıyor)
 • Rehberlik Hizmeti
 • Teknu Turu ücreti

Kleopatra Plajı Sedir adası tekne turu ücreti 2024 yılı için 450 TL. 

Bu fiyata yukarıda bahsettiğim hizmetler dahil. 

0-6 yaş çoculardan herhangi bir ücret alınmamaktadır.

7-12 yaş arasındaki çocuklardan ise % 50 yani yarım ücret alınmaktadır.

Kleopatra Plajı Sedir Adası Tekne Turu Tavsiye ve Yorumları

Farklı konsepte sahip bir tur olması, plajının özel farklı kuma sahip olması nedeni ile bu tura iştirak edilmesini tavsiye ediyorum ama tabi ki yine de bütçe meselesi. Diğer tekne turlarından farklı olarak adaya giriş ücreti alınması nedeni ile tur ücreti maalesef artmaktadır.  Kalabalık aileler için tekne turu ücretinin yanında bir de ilave olarak kleopatra plajına giriş ücreti ödemek turun genel toplam fiyatının yükselmesine sebep olmaktadır. Ancak Marmaris’ de güzel bir tatil yapayım, unutulmaz bir gün geçireyim diyorsanız tura katılmanızı tavsiye ederim. Ancak dediğim gibi tura acenta bazlı her şey dahil olarak katılmak daha ekonomik olacaktır.  Hem teknenin kalktığı yere aracınızla gidip gelmeye benzin harcamayacaksınız, hem teknede sınırsız alkolsüz içeceklerinizi tur boyu içebileceksiniz hem de öğlen yemeğini yine tur ücreti içerisinde yiyebileceksiniz. Öteki türlü zaten adada bir şey yemeye ve içemeye kalksanız tekne turu ücretinden daha fazla ücret ödeyebilirsiniz.