Marmaris Çiftlik Koyu Gezi Rehberi

Marmaris’e 35 Km uzaklıkta olan Çiftlik Koyu, Marmaris’ e tatile gelmiş ve  temiz koylarda denize girmek isteyenlerin uğrak yeridir. Yolu maalesef biraz virajlıdır. Bu yüzden dikkatli araba kullanmanız gerekir. Ancak Yol boyunca çok güzel manzaralarla karşılanıyorsunuz. Çiftlik ‘ e varmanız  Marmaris’ ten yaklaşık 50 dakika sürüyor. Ancak bu kadar zahmete değer bir yer. Mavi ve yeşilin tüm renklerini barındırdığı güzel bir koy.

Koyun karşısında Çiftlik adası bulunmaktadır. Burası gerçekten çok temiz bir denize sahiptir. Uzun bir plajı bulunan Çiftlik Koyu, özellikle Türk tatil severlerin gözde yerleri arasında yer almaktadır. Marmaris’e olan mesafesinden ve uzun plaja sahip olmasından dolayı çok kalabalık olmamaktadır. 15 yıl önce Çiftlik Koyunda iskele bulunmamakta idi . Ancak teknelerin yanaşması amacı ile yapılan iskele koyun görüntü ve özeliğini biraz bozmasına karşın, tekne turizmi açısından gelişmesine sebep olmuştur. Bir çok yelkenli tekne iskeleye bağlayarak burada restoranlarda yemek yemekte, teknesi için alış verişini yapmaktadır.

Plaj kenarında bulunan restoran ve kafelerden yemek yemek / bir şeyler içmek karşılığı  sizlerde işletmelerin gün boyu şemsiye ve şezlonglarından faydalanabilirsiniz. Marmaris Çiftlik Koyu gezi rehberi kapsamındaki yazımıza devam edelim.

Marmaris Çiflik Koyu’n da Nereler Gezilir ? Neler yapılır ?

Çiftlik Koyuna arabanız ile gelirken yol üzerinde de uğrayabileceğiniz alternatif yerlerde mevcuttur.  Ayrıca internet sitemizde de bu noktalarda neler yapabileceğiniz yazmaktadır.

Marmaris Çiftlik Adasına Gelmişken Nerelere Gidilebilir? Neler Yapılır?

  • Amos Koyu
  • Turunç
  • Kumlubük
  • Gebekse Koyu
  1. Amos Koyu

Marmaris’den eğer arabanız ile Çiftlik Koyuna geliyor ve tüm gününüzü Çiftlik Koyu’nda geçirmek istemiyorsanız Marmaris Amos koyu na da uğrayabilir, 2-3 saat burada da denize girebilirsiz. Böylece bir gün içerisinde birden fazla yer görmüş olursunuz. Marmaris Amos Koyu ile ilgili tüm detaylı bilgilere BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  1. Turunç

Diğer bir alternatif yol üzerindeki Turunç Beldesi. Arabanız ile yine Çiftlik Koyu’na gelirken Marmaris Turunç’ da kısa bir mola verir, yolunuza yani Marmaris Çiftlik Koyuna buradan devam edebilirsiniz. Yine sitemizde burası ile ilgili çok detaylı bilgiler mevcuttur.

  1. Marmaris Kumlubük

Yol üzerinde başka uğrayabileceğiniz diğer tatil beldesi Marmaris Kumlubük. Gün içerisinde birden fazla koyda denize girmek, farklı mekanları keşfetmek maksadı ile Kumlubük’e de uğrayabilir, burada da 2-3 saat geçirdikten sonra Marmaris Çiftlik Koyu’na geçebilirsiniz. Marmaris Çiftlik Koyu Rehberi gibi bir yazımız  Kumlubük ile ilgili ilgilide mevcut olup, çok detaylı bilgiye BURAYA tıklayarak erişebilir, gününüzü planlayabilirsiniz.

  1. Marmaris Gebekse Koyu

Bir diğer alternatif yer Gebekse Koyu. Ama buraya maalesef karadan ulaşım bulunmamaktadır. Çiftlik Koyu’nun hemen yanında yer alan bu koy tatil severler tarafından fazla keşfedilmemiş, bakirliğini halen koruyan tertemiz denize sahip bir koy. Burada doğaya da aşık olacaksınız. Denizin ve doğanın yeşilliğin uyumu  doruk noktada. Teknelerin rotası olmuş bir koy. Karadan ulaşım olmaması nedeni ile burayı son alternatif olarak gösterdim.

Çiftlik koyu plaj denize girme

Marmaris Çiftlik Koyu Plajı

Çiftlik koyu plajı

Marmaris Çiftlik Koyu Plajı

 

çiftlik koyunda yelkenli teknelerin yanaştığı iskele

Marmaris Çiftlik Koyu Plajı

Marmaris Çiftlik Koyu’n da Neler Yenebilir ?

Çiftlik Koyu plajı boyunca yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz restaurantlar mevcuttur. Ancak fiyatlar tatil yeri olması nedeni ile biraz yüksek olmakla birlikte, çok da aşırı değildir. Ben gittiğim zaman sizlere fikir verebilmek açısından deniz ve plaja hakim olan Rafet Baba restoranda oturup bir şeyler yedim . Yemekleri gayet güzel ve lezzetli idi. Sizlere örnek olması açısından restorandın 2024 güncel menüsünün  BURAYA koydum. İnceleyerek fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Diğerlerinde de fiyatlar hemen hemen aynı.

Marmaris Çiftlik Koyu’na Nasıl Gidilir?

Marmaris’ den Çiftlik koyuna eğer otogardan midibüs – dolmuş ile gidecekseniz saat olarak kısıtlıda olsa imkanınız var. Güncel ulaşım bilgisi için sitemizden dolmuş saatlerini inceleyebilirsiniz. Araba ile intikal edecekseniz  yukarıda bahsettiğim gibi virajlı ancak manzara olarak muhteşem bir yol. Dikkatli araç sürmenizi tavsiye ederim. Yol boyu müsait yerlerde mola verip resimler çekebilirsiniz.