Marmaris Turunç Gezi ve Tatil Rehberi

Turunç Köyü, Ege ve Akdeniz’in tüm güzelliklerini bir arada bulunduran şirin bir tatil yeri olarak son dönemlerde ön plana çıkıyor. Turunç Marmaris’ e yaklaşık 20 km uzaklıkta olup, virajlı yola sahiptir. Bu nedenle kendi aracınız ile gidecekseniz dikkatli olmanızda fayda var. İsterseniz Marmaris İçmeler’ den kalkan dolmuşlarla da gidebilirsiniz.

Kısa bir sürede Selimiye gibi burada da ziyaretçiler tüm alanı doya doya gezebilir. Tatilin her anını bu şirin alanda eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz. Özellikle doğanın güzelliği içinde bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olan sevimli köy, bozulmamış doğası ile bu tercihlerin odak noktasında olmaya devam edecek gibi duruyor. Turunç ta gezilecek yerler ? Turunç ‘ a nasıl gidilir ? Nerede denize girilir ? gibi sorularınıza cevap için Marmaris Turunç Gezi ve Tatil Rehberi konulu yazımıza devam edelim.

MARMARİS TURUNÇ’TA GEZİLECEK YERLER

Temiz bir havası ve denizi olan bu köyün her karışında doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri yapabilir ya da güzel bir manzaraya karşı enfes bir kahvaltı yapabilirsiniz. Buraya gelmişken denize girmeden tabi ki olmaz. Teknelerin yanaştığı yerin arka kısmında denize girebileceğiniz gibi esas aşağıda belirtilen sahil kesiminde de  Turunç’un muhteşem denizine girebilirsiniz.

Turunç’da Görülecek Yerler

  • Turunç Merkezi
  • Amos Antik Kenti
  • Palamut Tepesi
  1. TURUNÇ KÖYÜ MERKEZİ

Selimiye gibi Turunç köyünde de merkezinde ziyaretçileri güzel aktivite alanları bekliyor. Farklı damak tatlarına hitap eden mekanlar, akşam yemekleri için güzel restoranlar ya da konaklama için merkezde birçok seçenek bulabilirsiniz. Gün boyu da plajından faydalanabirsiniz.

  1. AMOS ANTİK KENTİ

Tarihin eski dönemlerinden esintiler yaşamak için Amos Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Merkeze yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunmaktadır. Merkezden başladığınız yürüyüşünüzü bu kentte devam ettirebilirsiniz. Burasıda Turunç ta gezilecek yerler arasındadır. 

  1. PALAMUT TEPESİ

Köyün doğallıklarından faydalanmak ve bu güzelliklere tanık olmak isteyenlerin ilk tercihi Palamut Tepesi oluyor. Bu sevimli ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan köyde keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. İsterseniz sadece manzaranın da keyfini çıkarabilirsiniz.Muhteşem bir manzara sizi bekliyor.

Bu seçeneklerin yanı sıra Cip Safari turlarına dahil olabilir ya da dalış ile ilgileniyorsanız berrak ve güzel su ortamında bu aktivitelere katılabilirsiniz. Ülkemizde sayılı güzel dalış alanlarına sahip olmasının yanı sıra bu dalış alanları her geçen gün de popülerlik elde ediyor.

Marmaris Turunç 

Marmaris Turunç Havadan Görüntü

Turunç Plaj

NEREDE DENİZE GİRİLİR?

Turunç’un  merkezinde günlük tur teknelerinin yanaştığı iskele mevcuttur. Aynı zamanda burada da denize girilebilmektedir. Asıl plaj slaytta yer alan resimlerin olduğu bölümde yer almaktadır. Restaurantların önündeki plajlardan belirli bir para harcama karşılığı şezlong ve şemsiyelerden yararlanarak bu bölümde denize girebilirsiniz. Çok temiz ve berrak bir denize sahiptir. Marmaris’ den kalkan tekneler öğlenliğin 1.5 saat Turunç’ da mola vermektedir. Tekne müşterileri merkezdeki plajdan yararlanmaktadır.

TURUNÇ’ A NASIL GİDİLİR?

Turunç’a kendi aracınız ile gitmek isterseniz Marmaris merkezinden yaklaşık 20 km muhteşem manzaralı  ancak biraz virajlı bir yol kat ederek ulaşabilirsiniz. Aracınız yoksa İçmeler’den kalkan dolmuşlar ile de gidebilirsiniz.Eğer aracınız yoksa ve uzun süre kalmadan kısa sürede gezmek isterseniz Marmaris’ den kalkan günlük tur tekneleri ile de Turunç’a gelebilirsiniz. Tekneler yaklaşık 1.5 saat burada mola vermektedir. Uygun fiyatlı Marmaris tekne turu hakkında BURAYA tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Turunç Plajı

Turunç Plajı

Turunç Plajı

TURUNÇ’TA NELER YAPILIR?

Eğlenceli bir gece hayatı arayışında olanlar buradan pek mutlu ayrılamayabilir. Köyde daha çok huzurlu ve sakin bir tatil arayışında olan ziyaretçiler için güzel seçenekler bulunuyor. Tabi bunun yanı sıra su sporları gibi farklı aktiviteler ile ilgileniyorsanız da burası uygun bir seçenek olacaktır. İlginizin yanı sıra burada güzel bir eğitimde alabilirsiniz. Eğitiminizin sonrasında keyifli bir şekilde su altı sporlarında kendinizi deneyebilirsiniz. Kafanızı dinleyebileceğiniz sakin bir yer.

TURUNÇ’TA NE YENİR?

Ege ve Akdeniz mutfağı seven ziyaretçiler için bu köyde sonsuz bir lezzet çeşitliliği mevcut. Marmaris bölgesinde var olan tüm lezzetleri Turunç Köyü’nde bulabilirsiniz. Özellikle zeytinyağlıları, lezzetli otları ve salataları ile ziyaretçilerin tercihi oluyor. Teknelerin olduğu bölümde çok güzel dondurmacılar mevcut. Kendi el yapımı dondurmaların tadına bakabilirsiniz. Aynı zaman da bu bölgede Turunç’ a has hediyelik-anı eşyaları da satılmaktadır.

TURUNÇ HAKKINDA KISA VİDEO YU BURAYA TIKLAYARAK YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ