Marmaris At Safari Turu

Marmaris’in doğal güzelliklerini görmek, huzurlu güzel bir gün geçirmek için yapabileceğiniz aktivitelerden birisidir. Farklı zamanlarda yapabilirsiniz. Çünkü Marmaris at  çiftliğinde yapılan bu aktivite günün 4 farklı saatinde yani periyotta yapılmaktadır. Bunlar , Saat 10:00, 12:00, 14:00 ve 16:00 .  Bu periyotlar otelinizden alınış saatinizi göstermektedir. Çiftlik Marmaris’ e yaklaşık 20 dakika mesafededir. 

Marmaris, Türkiye’nin en popüler tatil yerlerinden biridir. Marmaris’e gelen; ziyaretçilere güzel plajları, eğlenceli su aktiviteleri, tarihi yerleri ve lezzetli yemekleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlar. Marmaris’in doğal güzellikleri de oldukça ilgi çekicidir. Bu aktivite, bölgedeki doğal güzellikleri keşfetmek isteyenler için idealdir. Çünkü at sırtında bölgedeki yemyeşil ormanlık alanları ve derelerini keşfetme fırsatı sunar.

Marmaris At safari Turu ve 2024 güncel fiyatları ile ilgili çok detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için lütfen BURAYA tıklayınız.

at safari turları . Marmaris

Marmaris At Safari Turu

Marmaris at safari turları

Marmaris At Safari Turu

Rehber eşliğinde Marmaris At safari turu

Marmaris At Safari Turu

Marmaris At Safari Turu Kapsamında Gidilen Yerler

Tur kapsamında ormanlık alanlar, yaylalar ve dere yatakları gibi doğal güzellikler keşfedilebilir. Çünkü bu turda doğa ile iç içesiniz. Ziyaretçiler rehber eşliğinde bölgenin en özel ve güzel yerlerini keşfedebilirler.
1. Köyler/Beldeler: Safari Marmaris çevresinde yer alan birkaç farklı yeri ziyaret etmenizi sağlar. Bu yerler, ziyaretçilere Türk kültürü ve gelenekleri hakkında bilgi verir.
2. Turun bir diğer durağı derelerdir. Bölgede yer alan dereler, turistlerin atlarla birlikte buradan zevkli geçişlerini sağlar. Etraf, yemyeşil ormanlar ve zengin bitki örtüsü ile kaplıdır.
3. Dağ Yolları: Safari turu, atlarla birlikte bölgedeki dağ yollarında sürüş deneyimi de sunar. Buralar, turistlere unutulmaz manzaralar sunar ve at sırtında doğanın tadını çıkarmak için ideal bir ortam yaratır.

At Binmenin zevkli yanları;

Bu tur kapsamında sadece doğal güzellikleri keşfetmekle kalmaz, aynı zaman da eğlenceli unutulmaz zaman geçirmesini de sağlar. 

1. At Binme: Aktivite, sizlere at binme deneyimi sunar. Bu aktivite, sizlerin at sırtında bölgedeki doğal güzellikleri keşfetmelerine olanak tanır. Aynı zaman da bu aktivite ile yoğun kalori harcayarak sağlıklı yaşam adına sporda yapmış olursunuz.
2. Doğa Yürüyüşü: Tur sırasında turistler, atlarından inerek bölgedeki doğal güzellikleri keşfetmek için yürüyüş de yapabilirler. Bu aktivite, turistlere doğayı daha yakından deneyimleme fırsatı verir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Marmaris at safari turuna katılmadan önce, atların bakımı ve kontrolü konusunda gerekli önlemleri alan bir tur şirketi seçmek oldukça önemlidir. Ayrıca, at sürme tecrübesi olmayanlar için eğitimli bir rehberin eşliğinde tur yapmak hem önemli hem de gereklidir. Aşırı sıcak havalarda, atların su ihtiyaçları artar, bu nedenle sıcak günlerde tur saatleri özellikle sabah saatlerine denk getirilmelidir. Ayrıca, güneş kremi kullanımı ve şapka takmak gibi güneşe karşı alınabilecek önlemler de ihmal edilmemelidir.

Diğer Marmaris Turları için BURAYA tıklayabilirsiniz.