MARMARİS İÇMELER TATİL VE GEZİ REHBERİ

Marmaris ile iç içe olan çoğunlukla apart otel ve restorantların bulunduğu tatil beldesidir. İçmeler’ den özellikle İngilizler yıllar önce ev alıp yerleşmişlerdir. Yaz aylarında gece hayatının da canlı yaşandığı İçmeler’ de bir çok Restorant bar ve apart otel bulunmaktadır. Marmaris’ e çok yakın olup sadece 8 Kmdir. Araba ile gelmeyen tatil severler şehir içi dolmuşlardan yararlanarak kısa sürede İçmeler’e ulaşabilir. Apart otel ve restorantlar daha az olması nedeni ile Marmaris’e göre biraz daha sakin bir hayat yaşanmaktadır. Kış aylarında yerleşim az olması nedeni ile sakindir. Muhteşem bir plaj ve sahile sahip olan İçmeler’ de denize girmek için bir çok alternatif yerler bulunmaktadır. İster ücretsiz girişli plajlarda o restoranttan içecek yiyecek yemek şartı ile ücretsiz şezlong ve şemsiyeden faydalanabilirsiniz. İsterseniz de lüks Localar kiralayarak gözden ırak denize girebilirsiniz.  Muhteşem deniz manzarası ve çam ve palmiye ağaçları altında sıkılmadan yürüyebilirsiniz. İçmeler adını şifalı kaynak suyundan almaktadır. Eskiden Marmaris’in yerlileri bu kaynak suyundan senede bir gün aç karnına 4-5 bardak içerek tüm sindirim sistemini temizlerlerdi. Hala bu kaynak suyunu  belediye yat limanı kenarında görebilirsiniz. İçmelerde 5 yıldızlı otellerde de tatil yapabileceğiniz gibi daha mütevazi otel veya apartlar da uygun fiyata tatil yapabilirsiniz. Mavi bayraklı tertemiz plajlarında denize girerek Marmaris ‘in güzelliklerinden uzaklaşmadan unutamayacağınız bir tatil yaşayabilirsiniz. Marmaris den uzaklaşmadan zaten girebileceğiniz en güzel ve temiz denize sahip yer İçmeler’ dir. İçmeler ‘ de  tatlı suların denizle buluştuğu bir çok kanal da mevcuttur.

içmeler marmaris den plaj görüntüleri

Marmaris İçmeler

Marmaris Plajları

Marmaris İçmeler

İçmelerden görüntü

Marmaris İçmeler

İÇMELER’DE NE VAR?  ? İÇMELER’DE  DENİZE GİRİLECEK YERLER

Ege va Akdeniz’in buluşma noktasında yer alan içmeler’de bir çok kafe ve restoranlar da yer almaktadır. Ücretsiz denize girebileceğiniz yerler bulunmakla birlikte isterseniz yeme ve içme şartı ile şemsiye ve şezlonglardan ilave ücret vermeden de yararlanabilirsiniz. Deniz suyu sıcaklığı ortalaması kışın şubat ayında 15 derecelere kadar düşmekte, yazın ise Ağustos ayında 26 derecelere kadar çıkmaktadır. Yılın ortalama 250 günü güneşli geçmektedir. 2010 yılından itibaren özellikle Rus, Ukraynalı ve İngiliz turistlerin gözde mekanı olmuştur.İçmeler de aslında ılıman iklim hakimdir. Bu nedenle yılın her ayı tatil yapmaya müsaittir. Ancak turistler mayıs ayının ilk haftası gelmeye başlar ve sezon ekim ayının sonuna kadar devam etmektedir. İçmeler nufusu ise  kış aylarında 7 bin iken bu yaz aylarında otelde turistlerin konaklaması ile 30 bini bulmaktadır.

 İçmeler denize girebileceğiniz kesintisiz ve uzun bir sahile sahiptir. Yürümeyi seviyorsanız isterseniz Marmaris sahilden İçmeler’ e kadar yürüme hızınıza bağlı olarak 1.5 – 2 saat içerisinde İçmeler’ e ulaşabilirsiniz. Yeni yapılan bisiklet yolları ile de bisiklet kiralayarak daha hızlı ancak muhteşem deniz manzarası eşliğinde bisiklet kullanarak güzel bir aktivite yapmış olur ardından İçmeler sahilinde denize girerek yorgunluğunuzu atıp güzel bir gün geçirebilirsiniz. Marmaris Belediyesi uygun fiyata kredi kartı ile ödemeli bisiklet kiralama hizmeti vermektedir. İçmelerde denize girilebilecek ücretli-ücretsiz yerler;

İçmeler’e gelmeden hemen önce Belediye nin  ücretsiz denize girebileceğiniz halk plajı bulunmaktadır. Bu plajdan ücret ödemeden istediğiniz süre ile faydalanabilir, plaja girebilirsiniz. İsterseniz yeme içme karşılığı tüm sahil boyu bulunan restoran-cafe-bar önlerinden tertemiz denize girebilirsiniz.

Marmaris İçmeler

Marmaris İçmeler

Marmaris içmeler manzara kafe

Marmaris İçmeler

Marmaris içmeler gece görüntü

Marmaris İçmeler

Marmaris İçmeler Gezi Ve Tatil Rehberi – Tekne Turları :

Marmaris koylarını görebileceğiniz günü birlik turlara Marmaris merkezden katılabileceğiniz gibi içmelerde de iştirak edebilirsiniz. Eğer içmelerde ikamet ediyorsanız İçmeler çıkışlı günübirlik Marmaris tekne turuna buradan katılmanız daha iyi olacaktır. İçmeler limanından da birçok tekne turlara kalkmaktadır. Yine aynı koylara gidilmektedir. Yani Marmaris Atatürk anıtının yanından kalkan tekneler ile İçmeler’den kalkan tekneler aynı rotaları izlemektedir. Bunlarda yine Balık çiftliği koyu, Turunç, Yeşil Deniz, Amos ve Kumlubük koylarında yüzme molası vererek tekne turunu yapmaktadır.

Yine içmeler limanından kalkan Marmaris koyları dalış tekne turları da mevcuttur. Zaten Marmaris’ten kalkan dalış tekneleri aynı yerlere giderek iki farklı noktada dalış yaptırmaktadır. Fiyat olarak da aynıdır.

Güncel Marmaris tekne turu fiyat bilgileri ve güzergahlar için BURAYA tıklayınız.