Marmaris Saklıgöl Gezi Rehberi

Marmaris Saklıgöl Marmaris merkeze 17 km uzaklıkta olup güzel 3-4 saat geçirebileceğiniz, doğa ile iç içe olabileceğiniz bir yer. Genellikle Marmaris ve Muğla’da yaşayan yerel halkında hafta sonları kahvaltı yapmak veya yemek yeme maksadı ile uğradığı bir yer. Burada büyük bir restorant ta mevcut olup bu tesis de güzel bir gün geçirebilirsiniz. Eğer çocuğunuz varsa da burada sıkılmadan vakit geçirebilecektir. Marmaris Saklıgöl gezi rehberi yazımızı okumaya devam edin. 

Marmaris Saklıgöl

Marmaris Saklıgöl

Marmaris Saklıgöl Restaurant

Marmaris Saklıgöl Restaurant ‘ın da 2-3 saat güzel vakit geçirebilirsiniz. Yemek ve kahvaltı fiyatları da böyle turistik bir yer için gayet uygun . Göl de bulunan kazları ve balıkları da besleyerek çok güzel vakit geçirebiliyorsunuz. Genelde çok kalabalık olmadığı için rezervasyon yaptırmanıza gerek yok. Servis gerçekten çok hızlı . Verdiğiniz yemek siparişini çok kısa zamanda getiriliyorlar. 

Doğa çok güzel olduğu için sadece yemek için değil temiz havasında yürüyüşler yapmak içinde buraya gelebilirsiniz. İsterseniz buraya gelmeden yaklaşık 5 km geride Sedir adası Kleopatra Tekne turlarını yapan teknelerin kalktığı iskele mevcut. Sabah tekne turuna katılıp tekne turundan sonra isterseniz burada akşam yemeğinizi de yiyebilirsiniz. Böylece unutulmaz bir gün geçirmiş olursunuz. Tekne turu kapsamında zaten öğlen yemeği verildiği için akşam buraya gelmeyi tercih edebilirsiniz. Sedir adası Kleopatra Plajı Tekne turları hakkında çok detaylı bilgiyi BURAYA tıklayarak görebilirsiniz. 

Saklıgöl’e gitmişken başka neler yapılabilir ?

Buradan sonra isterseniz Akyaka’ya geçebilir, gün içi kalan diğer zamanınızı Akyaka’nın güzel ve temiz denizinde geçirebilirsiniz. Akyaka, Saklıgöl yaklaşık 15 km olup 25 dakika gibi bir sürede Akyaka’ ya geçebilirsiniz. Akyaka hakkında çok detaylı bilgilere sitemizden erişebilir, gününüzü buna göre planlayabilirsiniz. Akyaka’da özellikle rüzgar sörfü ile çok popüler bir yer haline gelmiştir. Sörf yapılan bölüm farklı olduğu için çok da rahatsız olmazsınız. Ancak sörf yapanlar çok güzel bir manzara oluşturmaktadır. Saklıgöl’de kahtaltı sonrası güzel bir deniz keyfi için Akyaka iyi bir tercih olacaktır. Marmaris de gezilecek yerler konu başlığımızı BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Marmaris Saklıgöl’ e Nasıl Gidilir ? 

Marmaris’ den 17 Km uzaklıkta bulunan Saklıgöl’ e yaklaşık 25 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Marmaris Muğla yolu üzerinden gidilmektedir. Daha sonra sola dönülmektedir.