Marmaris Bozburun Gezi Rehberi

Ufak bir yerleşim alanı olan Bozburun, tam anlamıyla doğal güzelliklerin merkezinde yer alıyor. Merkezinden bir yürüyüşe başlayarak tüm beldeyi rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Hatta hiç ulaşım aracı kullanmadan tatilinizi daha doyurucu bir hale getirebilirsiniz. Eğer ulaşım ile ilgili bir sıkıntınız yoksa etrafındaki önemli yerleri ziyaret edebilir ve farklı köyleri de ziyaret edebilirsiniz. Konumunun getirdiği avantajlar nedeniyle de gözde bir tatil seçeneği olduğu söylenilebilir. Marmaris Bozburun Gezi Rehberi niteliğindeki yazımıza hadi devam edelim. Çünkü keşfedilecek çok şey var.

BOZBURUN’DA GEZİLECEK YERLER

El değmemiş bir doğa içerisinde bulunan bu belde, ziyaretçilerine gerçekten eşi benzeri olmayan manzaralar sunuyor. Çünkü denizi ile ünlenen tatil beldesi, her sene özellikle tercihini denizden yana belirleyenlerin ilk tercihi haline geldi.

Nerelere Uğranılabilir ?

  • Bozburun Merkez
  • Orhaniye
  • Selimiye
  • Bayır Köyü

 

  1. Marmaris Bozburun Merkez

Yaklaşık 2000 kişilik bir nüfusa sahip olan Bozburun Merkezi’nde güzel ve keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Balıkçı kasabasına benzeyen merkezi, ziyaretçilerin aradıkları pek çok şeyi içinde barındırıyor.

  1. Marmaris Orhaniye

Merkeze yalnızca 25 km uzaklıkta bulunan Orhaniye, sınırları içerisinde berrak ve güzel bir deniz, temiz bir hava ile ziyaretçilerin gözdesi haline geliyor. Burada keyifli yürüyüşler yapabilir ve tüm gün denizin tadını çıkarabilirsiniz. Böylece birden fazla yer görmüş olursunuz. Marmaris Orhaniye Hisarönü hakkında çok detaylı biligere BURAYA tıklayarak erişebilirsiniz.

  1. Marmaris Selimiye

Bozburun’a sadece 15 dakikalık bir mesafede bulunan Selimiye, son dönemlerin en popüler tatil beldeleri arasında yer alıyor. Sadece sunduğu özel deniz lezzetleri için bile ziyaretçilerin gözde yeri olduğunu söyleyebiliriz. Selimiye’ ye de mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Son 10 senedir Selimiye Türk tatil severlerin gözde mekanları arasında yerini almıştır. Sitemizde Selimiye hakkında çok detaylı bilgiler yer almaktadır. Selimiye’de güzel bir gün geçirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

  1. Marmaris Bayır Köyü

Merkeze yalnızca 30 km uzaklıkta bulunan Bayır Köyü, Tatlı ve sevimli bir Ege köyüdür. Burayı çekici kılan özelliklerinden bir tanesi de Syrna Antik Kenti’dir. Özellikle tarihe tanıklık etmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken bir gezi rotasıdır. Marmaris Bozburun gezi rehberi yazımız gibi Marmaris Bayır hakkında da sitemizde bilgiler mevcuttur. İnceleyerek planınızı yapabilirsiniz. 

BOZBURUN’DA NE YENİR?

Küçük bir tatil beldesi olsa da burada çeşitli lezzetlerin bulunduğu mekanları rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Deniz manzarasına karşı kahvaltı yapabileceğiniz özel mekanları burada bulabilirsiniz. Yat Kulübü özellikler bu yönüyle ön plana çıkıyor ve ziyaretçilerinden tam puan alıyor. Çay veya kahve eşliğinde buraya özel bir tat olan çıtırmak tatlısını da mutlaka denemelisiniz. Ege’de farklı bir lezzeti olan lokma için de merkezde ve sahil kenarında güzel seçenekler bulabilirsiniz. Hatta en iyi lokmaları burada bulabilirsiniz. Bozburun bu lezzetlerin yanında yöresel lezzetleri ve farklı tatları da rahat bir şekilde bulabileceğiniz güzel bir tatil beldesidir.

Marmaris Bozburun’a Nasıl Gidilir?

Marmaris’ e yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunan Bozburun’a 2 yol alternatifi ile gidebilirsiniz. Birisi İçmeler yolu üzerinden, diğeri ise Orhaniye yolu üzerinden. Aralarında yaklaşık 6 km lik bir fark vardır. Yol biraz virajlı olsa da gitmeye değer bir beldedir. Hisarönü yolundan gitmeniz durumunda Kız kumu’ nu da görebilir, burada kısa bir mola verebilirsiniz.