Marmaris Ayın Koyu Gezi Rehberi

Marmaris’ de gizli kalmış fazla keşfedilmemiş cennet koylardan birisi. Gerçekten ailenizle, arkadaşlarınızla güzel bir gün geçirmek için gidebileceğiniz bir yer. Denizi inanılmaz temiz. Yüksek ağaçların arasında bulunan bu koyda huzur bulacaksanız. Bölgeyi bilen Türk tatil severlerinde uğrak yeri. Plajı çok uzun olmasa da gelenlerin birbirlerini rahatsız etmeyecek seviyede kalabalık olmasını  kaldırabilen bir yer. Burada herhangi bir restaurant veya büfe olmaması nedeni ile tüm yemek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekiyor. Alış veriş yapabileceğiniz market uzak . Bu nedenle Marmaris içinden veya hangi bölgeden geliyorsanız bulunduğunuz yerden bir şeyler almanızda fayda var. 

Deniz suyu sıcaklığı da Marmaris’e göre 2-3 derece daha soğuk . Ancak insanı rahatsız etmiyor. Marmaris Ayın Koyu gezi rehberi niteliğindeki yazımızı okumaya gelin devam edelim.

Marmaris Ayın Koyu

Marmaris Ayın Koyu

Marmaris Ayın Koyu

Mayıs ayından itibaren çok rahat denize girilebiliyor. Çünkü açıkcası çok üşümüyorsunuz. Aslın da en güzel zamanı Eylül ayı sonu Ekim ayı başları. Deniz daha sıcak oluyor.

Marmaris Ayın Koyu’n da Neler var ? Ne Yapılabilir ?

Burada, yukarıda bahsettiğimiz gibi hiç yapılaşma yok. Açıkçası yalnızlığı seviyor, gözden uzak denizime gireyim gün boyu kafamı dinleyeyim diyebileceğiniz bir yer. Restorant veya cafe önlerindeki plajlarda denize girdiğinizde ister istemez gürültü daha fazla oluyor. Kalabalık ve belki de sevmediğiniz çalan müziklerle denize girmek zevkli olmuyordur.

Ayın Koyu’ da ise durum farklı. Çünkü tam kafanızı dinleyebileceğiniz bir yer .Tabii arkadaş grubunuz veya aileniz ile gelmeniz daha zevkli bir gün geçirmenizi sağlayabilir. Şemsiye şezlong olamaması nedeni ile yanınızda mutlaka havlu getirmenizi tavsiye ederim . Ağaçların arasında gölge bir yer bulabilirseniz aslında şemsiyeye de ihtiyaç duymuyorsunuz. Tabii güneşlenecekseniz o zaman durum farklı. 

Ayın Koyu’na gelirken Uğranabilecek başka yerler?

Burada aslında gün boyu sıkılmadan zaman geçirebilirsiniz. Ancak 4-5 saat burada kalayım akşama kadar da başka yerleri de keşfedeyim derseniz o zaman yol olarak biraz ters de olsa Hisar önü ve Kız kumu alternatif olabilir.  Sonuç olarak sitemizde her iki yer içinde çok detaylı bilgiler mevcuttur. 

Koy bölge olarak Gökova Körfezi kapsamındadır. İsterseniz Sedir adası Kleopatra Plajı Tekne Turuna katılarak Gökova körfezi’ n de bulunan çok güzel yerleri görebilirsiniz. Bunlar arasında Lacivert Koy ve İnce kum  da doğa harikası koylardır.

Sedir Adası Kleopatra Plajı Tekne turu ve güncel fiyatı hakkında bilgiye BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Marmaris Ayın Koyuna Nasıl Gidilir ?

Marmaris Ayın Koyu Marmaris merkeze yaklaşık 25 km uzaklıkta olup, tek şerit yol ve biraz virajlı olmasından dolayı ulaşım yaklaşık 45 dakika sürmektedir.