Marmaris tekne turu

Otel konaklama fiyatlarının artması, otelde çok vakit geçirmenin sıkıcı olması, gittiğiniz yerin yakın çevresini otelde sürekli vakit geçirdiğinizden dolayı tanıyamama nedeni ile artık çoğu insan apart otellere yönelmeye başladı. Her şey dahil otellere girince zaten parasını verdim deyip otelden çıkılmıyor. Sürekli otel bünyesinde vakit geçiriliyor. Aslında tatili tatil yapan tatile gittiğinizde o yerdeki aktivitelere, turlara katılmak ile güzel vakit geçiriyorsunuz. 

Marmaris’ e de tatile gelenlerin katılacağı aktivitelerin başında tekne turları geliyor. Marmaris tekne turu da ilk sırada. Yani Marmaris’in muhteşem güzellikteki klasik koylarının görüldüğü, merkezden kalkan tekne turu. 

Marmaris Tekne Turu Çeşitleri Neler?

Marmaris’ de bölge olarak katılabileceğiniz 4 tekne turu bulunmaktadır. Bunlar,

 • Marmaris Klasik Koylar Tekne Turu
 • Hisarönü Orhaniye Tekne Turu 
 • Sedir adası Kleopatra Plajı Tekne Turu
 • Dalyan Tekne Turu 

Bu 4 ayrı tekne turunda 4 farklı bölge görülmektedir. Ben bu yazıda size Marmaris Klasik koylar tekne turu hakkında bilgi vereceğim. Yukarıdaki Marmaris Klasik Koylar turuna Korsan teknesi ile de katılabilirsiniz. Aslında koylar aynı sadece teknenin tipi korsan teknesi şeklinde yapılmış. Korsan teknelerinde dans müzik animasyon gösterileri biraz daha çok. Daha eğlenceli. Yoksa gidilen yerler aynı. 

Marmaris Tekne Turları Rehberi

 • Marmaris Tekne Turu Çeşitleri ?
 • Marmaris Tekne Turları Rotaları – Gidilen Koylar?
 • Marmaris Tekne Turları Fiyatları ?
 • Marmaris Tekne Turu Tavsiye ve Yorumları ?

Marmaris Tekne Turları Rotaları Gidilen Koylar ?

Marmaris tekne turun da hangi koyları görmektesiniz ? Nasıl bir tur ? Teknelerin rotaları neler?  Tekne turu kapsamında nereleri göreceksiniz ? Ben sizlere bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. 

Marmaris Klasik Koylar turundan başlarsak bu tekne turu sabah saat 10:00 da başlamakta akşam üstü saat 16:00 ya kadar devam etmektedir. Tekneler Marmaris merkezden kalkmaktadır. Sahilde yürümüşseniz zaten bir çok tekne arkasında size tur satmaya çalışan olmuştur veya yürümemişseniz olacaktır. Ben tekne arkasından bilet almanız yerine, internetten rezervasyon yaptırıp gitmenizi tavsiye ederim. Hem internetten daha uygun oluyor hem de ücret ödemeden yerinizi ayırtabiliyorsunuz. Herhangi bir aksilik durumunda tura katılamazsanız paranız yanmamış olur hem de uğraşmazsınız. Marmaris Klasik koylar turunda gidilen yerler:

Cennet Adası – Balık Çiftliği Koyu – Fosforlu Mağara – Akvaryum Koyu – Amos Koyu -Turunç ve Yeşil deniz Koyu

Yukarıdaki belirttiğim koylardan Cennet Adası, Balık Çiftliği Koyu ve Fosforlu Mağarada mola verilmiyor. Sadece yanından geçilip fotoğraf çekilmesi için gösteriliyor. Diğer koylarda 30 dakika ile 45 dakika arası yüzme molası veriliyor.

Turunç da ise yaklaşık 1.5 saat kalınıyor. Burada karaya çıkıyorsunuz . Hem Turunç u gezebiliyor hem de az yüzme bilenler burada bulunan plajdan ücretsiz yürüyerek denize girebiliyor. Marmaris tekne turlarının rotaları gidilen koylar  arasında bambaşka bir güzelliğe sahip yeşil denizde yer alıyor. Burada mutlaka denize girmenizi tavsiye ederim. Gerçekten denizin rengi yem yeşil ve insanı büyüleyen bir güzelliğe sahip. Dha detaylı bilgi ve marmaris tekne turu 2024 güncel fiyatları için BURAYA tıklayabilirsiniz

 

Fosforlu Mağara

Yeşil Deniz

Amos Koyu

Hisarönü Orhaniye Tekne Turu kapsamında gidilen rotalar ve Koylar

Diğer bir tur olan Hisarönü Tekne Turu kapsamında gidilen rotalar ise çok farklı bir güzelliğe sahip. Hisarönü tekne turunda tekne Çubucaktan kalkıyor. Marmaris Merkeze yaklaşık 20 km uzaklıkta. Bu turda farklı körfezi yani Hisarönü Orhaniye Körfezini geziyorsunuz. Bu turunda tabi ayrı bir güzelliği var . Tekne Marmaies den kalkmıyor yanlış anlaşılmasın. Tekne buradan kalksa Hisarönü körfezine 15-20 saatte ancak ulaşır. Bu nedenle yarım saat süren bir yolculukla Çubucak a gidiyorsunuz tekne buradan kalkıyor. 

Hisarönü Tekne Turu kapsamında ise Kız kumu – Selimiye Sığ Liman – Kamelya Adası – Dişlice Adası ve Akvaryum Koyuna gidiliyor. Bu tur fiyatları da sayfa sonunda yer alıyor isterseniz internet sitemizde çok detaylar mevcut. 

Hisarönü tekne turu rotaları, gidilen koylar marmaris tekne turuna nazaran daha farklı. Hisarönü tekne turu kapsamında 2 adaya çıkıyorsunuz. Bunlardan birisi Kamelya adası diğeri Dişlice Adası. 2 adada çok güzel ve temiz denize sahip. Kamelya adasını daha önce bir çok ünlüde ziyaret etmiş . Bunlardan biriside Kral Charles. Bu adada Keçiler de yaşıyor. Adanın biraz yukarısında eski tarihi bir kilisede bulunuyor. Diğer ada olan Dişlice Adası ise volkanik bir ada. Burası da bambaşka bir güzelliğe sahip. 

Sedir adası Kleopatra Plajı Tekne Turu İle Dalyan Tekne Turu Rotaları ve Gidilen Koylar

Diğer bir tekne turu ise Sedir adası Kleopatra Plajı Tekne Turu. Sedir adası da Gökova Körfezin de bulunması nedeni ile yine önce servis ile teknenin kalktığı Çamlı Köyüne gidiyorsunuz. Tekne buradan sabah saat 10:00 da kalkıyor. hali ile siz otelden bulunduğunuz yere göre sabah saat 09:00 ile 09:30 arası toplanıyorsunuz. 30 dakikalık bir yolculuk ile Çamlı Köyüne ulaşabiliyorsunuz. Bu tekne turunun il rotası Sedir adası. Kleopatra Plajı da zaten bu adada bulunuyor. Plaja giriş maalesef ücretli. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ücret alınıyor. Bu tekne turu kapsamında özetlersek;

Sedir adası – İncekum- Lacivert Koy ve Fenerli Adasına gidiliyor. 

Marmaris tekne Turları gidilen koylar Rotalara son tekne turumuz olan Dalyan tekne turu ile devam edeceğim

Dalyan tekne turunda ise tekne Marmaris Merkezden kalkmaktadır.Tekne turları arasında süre olarak en uzun tur budur. Tekne sabah saat 09:30 da Merkezden kalkmakta akşam saat 19:30 da geri bağlamaktadır. Yani 10 saatlik bir tur. Bu tur kapsamında Caretta Caretta Kaplumbağaları görme şansınız da var. 

Dalyan tekne turu kapsamında ise gidilen koyalar – plajlar;

Marmaris çıkışı Cennet koyu – İz tuzu Plajı – Ufak Tekneler ile Dalyan Deltasında gezinti – Denizde Kral Mezarlıklarının Görülmesi – Çamur Banyosu 

Bu tur hakkında daha detayları ve fiyat güncel fiyat bilgilerini BURAYA tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Hisarönü Tekne Turu Kapsamında gidilen Kamelya Adası

Kleoptara plajı genel resim

Sedir Adası Kleopatra Plajı Tekne Turu kapsamında gidilen Plaj

Dlyan Tekne Turu Kapsamında gidilen İz tuzu Plajı

Marmaris Tekne Turu Fiyatları

Tekne turu fiyatları da malesef ekonomik şartlardan dolayı geçen yıllara nazaran artmış durumda. İnternet sayfamız sürekli güncel tutulması nedeni ile 2024 yılına ait Marmaris Tekne Turu Fiyatlarını sayfalarımızdan çok detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tekne Turlarının fiyatları sunduğu hizmete göre değişmektedir. Bazı turlarda tur kapsamında içecek varken kimi turlarda içecek olmuyor. Tüm tekne turlarında öğlen yemeği fiyata dahil. Marmaris tekne turu fiyatları ile ilgilide detaylı bilgileri içeren sayfalarımız var. Aşağıda linkine yazdım 

1 . Marmaris Klasik Koylar Tekne Turu Fiyatı :

 • Tur Boyu Alkolsüz Sınırsız  İçecek Paketli : 350 TL
 • Tur Boyu Alkollü – Alkolsüz Sınırsız  İçecek Paketli : 550 TL

2. Hisarönü Orhaniye Tekne Turu Fiyatı : 

 • Tur Boyu Alkolsüz Sınırsız  İçecek Paketli : 380 TL

3. Sedir adası Kleopatra Plajı Tekne Turu : 

 • Tur Boyu Alkolsüz Sınırsız  İçecek Paketli : 380 TL

4. Dalyan Tekne Turu Fiyatı : 

 • Sadece Yemek Ve Giriş Ücretleri Dahil  : 400 TL

(Giriş ücretleri ile kastımız; İz tuzu Plajı, çamur banyosu alanına griş ile ufak tekne ile gezinti fiyatları dahil)

Tüm tekne turların detaylı fiyatlarına BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ben sizlere yukarıda özet şekilde belirttim. 

 

Marmaris Tekne Turu Tavsiye ve Yorumları

Yukarıda belirttiğim üzere 4 farklı tekne turu var. Bunların hepsinin rotaları birbirinden çok farklı. Tekne turu fiyatları ile sunduğu içeriklerde hali ile farklı. Çünkü kimisinde 20-25 km teknenin kalktığı  noktaya servis ile gidiyorsunuz diğerin de de yine servis ile gidiyorsunuz ama mesafe 5 km. Çünkü tekne Marmaris merkezden kalkıyor. 

Ben daha önce katılmadıysanız ve Marmaris in güzel koylarını görmeniz açısından ilk olarak Marmaris tekne turu ‘ nu tavsiye ederim . Özellikle bu tekne turu kapsamında Yeşil deniz koyu muhteşem bir koy. Koyun renginin güzelliği bambaşka. Fiyat olarak ta içeriğine baktığımızda en uygun tekne turu Marmaris tekne turu. yani klasik koylar turu.

Diğer 2. sırada size tavsiye edebileceğim tekne turu Hisarönü Orhaniye Tekne Turu. Yapılaşmanın yer almadığı bakir koy ve adalara gidebildiğiniz tekne turu. Selimiye tarafında dolaştığınız tekne turu. Eğer arabanız ile giderseniz tekne turu sonunda Selimiye ye de uğrayabilir güzel bir gün geçirebilirsiniz. Hatta Kız kumunu daha önce görmediyseniz burada da güzel vakit geçirip denize kısa süreliğine girip Selimiye ye öyle gidebilirsiniz. Bu kapsamda bir çok güzel yeri görmüş olursunuz. Marmaris tekne kiralamak içinde güzel bir bölge. Bütçe durumunuza göre teknede kiralayabilirsiniz. Eğer böyle bir niyetiniz varsa sitemizde bu konuda da detaylı bilgiler mevcut. Ancak bu turlar yani başkaları ile katılacağınız turlar çok daha ekonomik.

Marmaris tekne turu tavsiyelerime devam edecek olursam eğer tur içinde farklı aktivitelerde olsun, denizde daha çok vakit geçireyim derseniz Dalyan Tekne Turu bu açıdan güzel ve doyurucu bir tur. Ama yorucu bir tekne turu. Süre olarak gerçekten uzun . 10 saat gibi bir süre yorucu olabiliyor. Ama hareketi seviyorsanız tur içinde başka değişik aktiviteler olsun isterseniz tam size göre bir tur. Tek dez avantajı Dalyan Tekne Turu boyunca içeceklerin tur fiyatına dahil olmaması. Eğer kalabalık olarak da katılacaksanız pahalıya mal olabilecek bir tekne turu

Son olarak tavsiye edeceğim tekne turu Sediradası Kleopatra Plajı Tekne Turu . Bu turun fiyatının yüksek olmasına en büyük sebep, Kleopatra Plajına girilirken alınan ücret. Tekne turu ücreti dışında bir de Plaja giriş ücreti ödemek açıkcası bütçe olarak insanı zorluyor. 

Marmaris tekne turu yorumları için sitemizden de bahseden bir yazıyı BURAYA tıklayarak okuyabilirsiniz.