Marmaris Turgut Şelalesi ve Delik yol Gezi Rehberi

Jeep Safari turlarına meraklı olan ziyaretçilerin ilk tercihleri arasına giren Turgut Köyü, son dönemlerde ilgileri üzerine çekmeye devam ediyor. Gizli bir cennet olan bu köy her geçen dönem kendisini geliştirmeye devam ediyor. Köyün geneline bakıldığında halıcılık sanatının ön planda olduğu görülüyor. Buraya gelen ziyaretçiler de bu sanatın an be an tanığı olma şansı elde ediyor. Sahili ve tertemiz denizinin yanı sıra halıcılığın canlı olarak izlenebilmesi de bu bölgenin ziyaretçileri üzerinde etkili olmaktadır.

Turgut, genelde sakin doğa ile iç içe denize girebileceğiniz uzun bir plaja sahiptir. Gün boyu güzel bir gün geçirebilirsiniz. Buraya gelmişken Turgut Şelalesi‘ni de görmenizde fayda var. Yazın yüksek sıcaklıklarında bile şelalede yüzerek serinleyebilir, doğanın muhteşem güzelliği içinde huzur bulabilirsiniz. Turgut ta gezilecek yerler hakkında bilgi almak için  Marmaris Turgut Şelalesi ve Delik yol gezi rehberi yazımızı okumaya devam edin.

TURGUT’DA GEZİLECEK YERLER

Küçük ve kendine özel bir yer olan Turgut Köyü, sahip olduğu mutfakla ve ziyaretçilerine sunduğu aktiviteler ile her sezonun gözde tatil beldesi oluyor.

 

Turgut’ta Nerelere Gidilir?

  • Turgut Kalesi
  • Turgut Şelalesi
  • Antik Hygassos Kenti
  • DELİK YOL
  1. TURGUT KALESİ

Bybassos Krallığı’na ait olan ve tarihi izleri içerisinde bulunduran kale, ziyaretçilerin ilgisini çeken özel bir yapı olarak ön plana çıkıyor. Özellikle tarihi yapılara meraklı olan ziyaretçilerin merakını tatmin edecek güçlü bir yapıdır. Kalenin sahip olduğu manzara, tüm köyün eşsiz güzelliğini de ortaya seriyor.

  1. ŞELALE

Köyde bulunan Şelale, Bayır ve Turgut arasında bir alanda bulunuyor. Her iki konumdan da rahat bir şekilde ulaşılabilir bir haldedir. Şelale etrafında bulunan ve bir sürü çeşitli bitkilere ev sahipliği yapan ormanı ise bu bölgenin güzelliğini kat be kat artırıyor.Şelale içerisinde yemek yiyebileceğiniz bir çok mekanda bulunmaktadır. Buranın doğasına aşık olacaksınız. Gerçekten her taraf ağaçlarla çevrili yem yeşil bir doğaya sahip.

  1. ANTİK HYGASSOS KENTİ

Tarih ve tarihi yapılara merakı olanlar için güzel bir tatil seçeneği olan köyde, eşi benzeri olmayan Antik HygassosKenti’de bulunuyor. Bu bölgede geçmiş dönemlere ait pek çok özel kalıntılar bulunuyor.

      4. DELİK YOL 

Turgut’a gelmişken mutlaka ama mutlaka uğramanız gereken bir yer . DELİK YOL. Muhteşem denizi sahili ve manzarası ile insana huzur veren çok güzel bir yer. Burada bulunan tesis önündeki iskeleden denize girebilir, yemeğinizi yiyebilir açıkcası unutulmaz güzel bir gün geçirebilirsiniz. 

Turgut Girişi

 

Turgut Sahili

Turgut Plajı

MARMARİS TURGUT’TA NEREDE KALINIR?

Küçük bir yer olmasına rağmen bu bölgede her zevke ve bütçeye göre konaklama alanı bulunuyor. Butik oteller, 4 yıldızlı oteller ya da 3 yıldızlı oteller arasından ziyaretçiler kendilerine en uygun konaklama seçeneğini bulabilir. Ulaşım da Marmaris üzerinden oldukça rahattır. Gün içinde belirli aralıklarla minibüs seferleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken mutlaka Delikyol ‘ a da uğramanızı tavsiye ederiz. Delik yol da bulunan tatil evlerinde de kalabilirsiniz. 

İsterseniz doğayı sonuna kadar hissedebileceğiniz ufak bir kamping alanı da mevcut. Gizli Cennet Kamping . Çadır da kalmayı seviyor ve uygun fiyatlı bir yer arıyorsanız burada da kalabilirsiniz. Hisarönü körfezini beğendiyseniz Orhaniye Hisarönü Tekne Turuna katılabilirsiniz. Tekne turu ile ilgili tüm detaylar ve güncel fiyatına BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MARMARİS TURGUT’TA NE YENİR?

Antik kentin yakınlarında bulunan balık restoranları, bu bölgenin ziyaretçileri tarafından en çok ilgi çeken lezzet duraklarından bir tanesidir. Taze, lezzetli ve çeşit çeşit deniz ürünlerini burada bulabilirsiniz. Balık ve deniz ürünlerinin yoğunlukta olmasının yanında Turgut köyü bölgesinde her zevke uygun lezzetin ön planda olduğu restoranlar bulunuyor. Yöresel lezzetler de bu köy içerisinde mekanlarda yer alıyor. Delik yol’ un da muhteşem doğa ve denizinde gün boyu denize girebilir, orada bulunan restorantta yemek yiyebilirsiniz. 

Marmaris Delik yol plaj

Marmaris Delikyol

Marmaris Delikyol

MARMARİS TURGUT ‘ A NASIL GİDİLİR?

İçmeler yolu üzerinden 38 Datça yolu üzerinden 31 km uzaklıkta bulunan Marmaris Turgut köyü Marmaris’ e tatil planlarınız varsa görmeniz gereken yerler arasında. Şelalesi ile meşhur olan bu yerde yazın sıcaklığında serinleyebilirsiniz.