Marmaris te Gezilecek Yerler

Marmaris’e tatile geldiyseniz vaktiniz de varsa yakın yerlerini de keşfetmeniz de fayda var. Marmaris’in merkezinin dışında da bir çok doğal güzelliğe sahip yerler var. Günübirlik gidip akşam geri dönebileceğiniz Marmaris te gezilecek yerler listemize popüler yerleri eklemeye çalıştım. Bazı yerlere tekne turları ile de gitme şansınız var. Böyle yerleri tekne turları ile gezmek ekonomik anlamda daha uyguna gelebiliyor. Sitemizde Marmaris tekne turları güncel fiyatları ile yer almaktadır. Detaylı bilgi için BURAYA tıklayarak isterseniz rezervasyonda yaptırabilirsiniz.

Marmaris’ te gezilecek 15 popüler yer

Bir yere tatile gittiğiniz zaman kaldığınız otelden çıkıp etrafı keşfetmek gerekir. Bence tatil o zaman anlam kazanır. O bölgenin yakın yerlerini görmekte, bölgeyi tanımakta, aktivasyonlarına katılmakta varsa tekne turlarına iştirak etmekte fayda var. 

Marmaris’in popüler yerleri

  • Popüler Yerler Nereleri ?
  • Hangi Koylarda Denize Girebilirsiniz?
  • Nerede ne yemek yiyebilirsiniz?
  • Bu yere giderken yol üstünde uğranabilecek diğer güzel yerler neresi?
  • Nasıl gidebilirim?

Marmaris te gezilecek 15 popüler yer listesinin başında bana göre İçmeler geliyor. Zaten İçmeler Marmaris ile iç içe olmuş bütünleşmiş vaziyette . Ulaşım olarak ta çok kolay gidebileceğiniz her an dolmuş bulabileceğiniz ve uğramanız gereken bir belde. 

İÇMELER :

Marmaris İçmeler bünyesinde bir çok otel, apart otel ve restoranları barındıran yemyeşil doğaya sahip bir yer. Gece hayatının da canlı olduğu İçmeler de bir çok denize girebileceğiniz plajda bulunuyor. Özellikle İngilizlerinde tercih ettiği yer. İçmeler deniz temizliği olarak Marmaris merkeze nazaran biraz daha temiz denize sahip. Çünkü burasının plajı açık denize yakın olması nedeni ile  sirkülasyon daha kolay olmaktadır. O yüzden tatiliniz boyunca en az bir günü buranın plajlarından faydalanarak denize girmenizde fayda var. İçmeler ile ilgili ayrıntılı bilgi içeren sayfamızı BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz

Marmaris’ te Gezilecek Yakın Yerler

TURUNÇ

Marmaris’ e yakın olup gelmişken görebileceğiniz diğer bir yer Turunç. Güzel bir plaja sahip. Sıkılmadan gün geçirebileceğiniz bir yer. Buraya giderken yol üzerinde  diğer popüler plajlara da uğrayabilirsiniz.

DETAYLAR

KUMLUBÜK

Doğal güzelliği ile sizleri büyüleyecek olan Kumlubük, Marmaris’e sadece 23 Km uzaklıkta olan bir belde. Güzel bir koya sahip olan bu yerde doyasıya gün boyu denize girebilirsiniz.

DETAYLAR

AMOS KOYU

Marmaris ‘ e yakın olup denize girebileceğiniz doğa harikası bir koy olan Amos da güzel vakit geçirebilirsiniz. Bu koya Profesörler sitesinden de ulaşabilir,burada buluna tesisden yararlanabilirsiniz.

detaylar

SELİMİYE

Marmaris bölgesinin son yıllarda en popüler ve gözde haline gelen mekanı, Selimiye. Tertemiz denizi ve balık yiyebileceğiniz nezih restoranlara sahip Selimiye’de günlük vakit geçirebileceğiniz bir yer. 

detaylar

HİSARÖNÜ

Datça yolu üzerinden ulaşabileceğiniz Hisarönü denize girebileceğiniz bir çok muhteşem güzellikte koyu barındırıyor. Tekne turları ile de görebileceğiniz muhteşem koy ve adalara sahip bir bölge.

DETAYLAR

TURGUT ŞELALESİ VE DELİKYOL

Yazın sıcağında buz gibi sularda serinlemek ardından mükemmel bir manzaraya sahip bir koyda denize girmek için uğramanız gerekn başka bir yer; Turgut Şelalesi ve Delikyol

detaylar

ORHANİYE KIZ KUMU

Orhaniye Kız Kumu Marmaris’in yine sadece Türk değil diğer ülkelerden de gelen turistlerin uğrak yerleri arasında yer almaktadır. Marmaris te gezilecek yerler arasında bulunan Kız kumu, mutlaka vakit geçirmeniz ve görmeniz gereken popüler turizm beldelerinden birisidir. Denizin üzerinde yürüyebileceğiniz, 600 metre uzunluğunda yol bulunmaktadır. Sığ olması sebebi ile de az yüzme bilenlerinde tercih ettiği yerlerden birisidir. Kız kumu aynı zaman da günübirlik kalkan Hisar önü tekne turu kapsamında da uğranılan bir yerdir. Eğer arabanız yoksa Marmaris jeep safari turu ile de buraya gelebilir, burada denize girebilirsiniz. Orhaniye ye giderken yol üzerinde bir çok tenekede tavuk pişiren restoranlara rastlayabilirsiniz. Değirmenyanı’n da bulunan bu restoranlarda bu lezzetin de  tadına bakabilirsiniz. Orhaniye bölge olarak denizden de gezebileceğiniz tekne turlarının düzenlendiği bir yer. Bir gününüzü bu bölgede yapılan Hisarönü Orhaniye Tekne Turu ile geçirebilirsiniz. Bu tekne turu son yıllarda Marmaris bölgesinde yapılan en popüler tekne turu haline gelmiştir. Orhaniye Kız Kumu hakkında daha detaylı bilgiler için TIKLAYINIZ . Burada yapılan günlük tekne turunun Youtube da videosu da mevcuttur.

 

Marmaris te Gezilecek Popüler Yerler

SÖĞÜT

Türk tatil severlerin başka bir gözde mekanı. Söğüt’ te Marmaris ‘te gezilecek yerler arasında en popüler beldelerden birisi. Söğüt yapılaşma olarak fazla otelin olmadığı, doğal güzellikleri ve koyları ile ünlü bir yer. 

detaylar

ÇİFTLİK KOYU

Gizli kalmış, Cennetten bir köşe . Çiftlik koyu kafanızı dinleyebileceğiniz, tertemiz denize sahip bir koy. Buraya giderken yol üstünde uğrayabileceğiniz diğer güzel yerlerde mevcut. Özel teklerinde uğrak yeri.

detaylar

AKAYAKA

Rüzgar sörfü ile meşhur olan bir yer. Aslında burası Muğla’ya bağlı ayrı bir belde, ancak Marmaris’ ten arabanız ile 30 dakikada ulaşabileceğiniz başka bir güzel yer. Temiz ve uzun sahili ile bir çok uygun fiyatlı restoran ve kafelerin bulunduğu Akyaka,

detaylar

SAKLIGÖL

Ailenizle veya yakın arkadaşlarınız ile sessiz sakin doğa ile bir bütün olabileceğiniz, güzel bir kahvaltı veya yemek yiyebileceğiniz bir yer Saklıgöl. Marmaris’ e yaklaşık 17 Km uzaklıkta. Günün 3 – 4 saati geçirebileceğiniz bir yer. Buradan başka yerlere geçebilirsiniz.

detaylar

AYIN KOYU

Kafa dinleyebileceğiniz güzel bir koy arıyorsanız Ayın koyu tam size göre. Yüksek ağaçlarla çevrili, tertemiz hava ve yemyeşil doğası ile sizleri büyüleyecek yer. Daha çok Marmaris’ te yaşayanların hafta sonları denize girmek için tercih ettiği koyların başında geliyor.

detaylar

BOZBURUN

Marmaris te gezilecek yerler arasında başka bir yer tavsiyem Bozburun. Ancak burası mesafe olarak Marmaris’ uzak. 50 km uzaklıkta olması ve buraya gelene kadar yol üzerinde de uğrayabileceğiniz bir çok mekan olması nedeni ile dolu dolu bir gününüzü ayırmanız gerekir.

detaylar

BAYIR

Marmaris’ te köy yaşamını görebileceğiniz, tarihi eski ağaçların altında çayınızı içebileceğiniz, tertemiz havası ile gezilebilecek yerler arasında Bayır. Aracınız ile gitmenizde fayda var. Bayır’ a giderken yol üzerinde bir çok denize girilebilecek koylar mevcut. Bu nedenle buraya gelmeyi planlıyorsanız yapacağınız başka aktivitelerde planlayabilirsiniz. Daha çok doğayı severlerin tercih ettiği bölge. 1-2 saatinizi ayırabileceğiniz şirin bir belde olan Bayır hakkında detaylı bilgi almak için  BURAYA tıklayınız.