Hisarönü Orhaniye Tekne Turu

Marmaris Tekne Turları kapsamında bana göre en güzel denize yüzme yerlerine sahip bir tekne turu. Tekne turu kapsamında arabanız ile gidemeyeceğiniz, muhteşem bir doğal güzelliğe sahip 2 adada geziliyor. Bunlardan biri Kamelya Adası diğeri ise Dişlice Adası. Gerçekten bakir güzelliğe sahip yapılaşmanın olmadığı ender bölgelerden bir yer. Bu nedenle Hisarönü Orhaniye Tekne turu tatil süresince gidilmesi gereken turlardan.

Tekne Çubucak dan kalkıyor. Daha doğrusu Çubucak Çadır / Karavan kampına gelmeden 3 km gerisindeki koydan. Burası Marmaris’ e yaklaşık 20 km uzunluğunda bir yol olup, servis ile 30 dakika sürüyor. Bilet ücretleri dahilinde transferler zaten fiyata dahil. 

Tekne turu için servisler sizlerin bulunduğu otele göre sabah saat 08:45 de başlıyor, müşteri toplama 09:30 a kadar devam ediyor. Neden erken alınıyoruz demeyin çünkü yarım saatlik yolculuk ile teknenin kalktığı koya ulaşıyorsunuz. Tekne buradan saat 10:00 da kalkıyor. Bazen 10 -15 dakika geç kalktığı olabiliyor. Müşteri toplamada zamanında çıkmayan misafirlerin olması durumundan kaynaklanıyor bu gecikmeler. 

Teknenin kalktığı koyda 6 tane tekne bulunuyor. Bunların hepsi aynı turu yapıyor ancak teknede sunulan hizmetler farklı. Mesela Troya teknesi VIP tur yapıyor. Her şey dahil . Öğlen yemeği 6 çeşit . Balıktan biftek ızgaraya kadar çeşit var. Tabii fiyat olarak yüksek . Sitemizde Troya teknesi ile yapılan tur hakkında da bilgiler mevcut. Her bütçeye göre tekne turu mevcut. Bunu Hisarönü Orhaniye Tekne Turu Fiyatları alt başlığında bahsedeceğim.

Hisarönü Orhaniye Tekne Turu Gidilen Koylar –  Rotalar 

Bu turda 4 farklı yerde yüzme molası veriliyor. Molalar ortalama 30 dakika ile 1 saat arası değişiyor. En uzun Kamelya adasında kalınıyor, bir saat. Çünkü yüzme ve adanın gezilmesi hitamında genelde teknede yemek yeniliyor.

İlk olarak tekne kalktıktan sonra Kız Kumuna gidiliyor. Kız Kumunda yüzme molası verilmiyor. Sadece yanından geçilerek müşterilere gösteriliyor. Kaymakamlık genelgesi gereği deniz kirliliğinin önüne geçilebilmesi adına Günlük tur teknelerinin burada mola vermesi yasaklandı. Aslında bir bakıma iyi de oldu. Çünkü kapalı bir alan olması nedeni ile denizin kendini tekrar temizlemesi çok zor. Daha sonra Selimiye Sığ Limana gidilerek ilk yüzme molası burada veriliyor. Yaklaşık burada 30 dakika kalınıyor. Mola hitamında sizlere bahsettiğim Kamelya adasına geçiliyor. Kamelya adası görülmeye değer denizi çok temiz bir ada.

Burada yemekte verileceği için bir saat kalınıyor. Bazen adaya çıkmadan yemek veriliyor, bazen de adayı gezip yüzmeden sonra teknede yemek yeniyor. Öğen yemeği olarak teknede Tavuk ızgara – makarna – salata ve ekmek veriliyor. Bu tekne turunda Alkolsüz içecekler tur boyunca sınırsız. Adada 10 a yakın keçide bulunuyor. Çoğu müşteri tekneden aldığı ekmeklerle bu keçileri besliyor. Kamelya adasının yukarısında yani yaklaşık 100 metre yürüyünce ufak bir Kilise kalıntısı var. Yani Şapel mevcut adada. Eğer yürümek te çok zorlanmıyorsanız yukarıya çıkmanızı tavsiye ederim . Yukarıdaki manzara muhteşem . Buraya çıkarken yanınızda telefonda götürürseniz bol bol resim çekersiniz. Özellikle Rus ve Ukraynalı turistlerin en sevdiği tekne turu. İstatistiklerde yaptıkları ilk aktivite. Çoğu bu tura katılmadan ülkesine dönmüyor. Bu  tur da  evlilik teklifi yapan çiftlere çok rastlamak mümkün.

Kamelya Adası

Dişlice Adası

Kamelya Adası Keçileri Beslerken

Dişlice Adası

Kamelya Adasından sonra yaklaşık 30 dakikalık seyir ile Dişlice Adasına geçiliyor. Öğleden sonra bu bölgede biraz rüzgar olması nedeni ile karşıya geçerken tekne çok hafif sallanabiliyor. Ama çok da etkilenmiyorsunuz. Tekne ne kadar büyükse açıkçası denizden o kadar az etkileniyor. Burada da kullanılan tekneler genelde 20 metre üstü olduğu için dalgalardan çok etkilenmiyorsunuz. Dişlice Adası Volkanik bir ada. Sivri sivri bölümlerden oluştuğu ve dişlere benzediği için Dişlice adını almış bir ada. Burada da yaklaşık 30 dakika yüzme molası veriliyor. Eğer cildiniz alerjik ise kayalıklara çok dokunmamızda daha doğrusu temas etmemenizde fayda var. Alerji yapabiliyor. Adanın ortasında yarık var . Yani adanın diğer arka tarafına bu yarıktan yürüyerek geçebiliyorsunuz. İlginç ve farklı bir ada. Denizi gerçekten çok temiz . 

Son olarak gidilen yer ise akvaryum koyu. Burada da 30 dakika yüzme molası veriliyor. Her bölgede mutlaka akvaryum isimli bir koy vardır. Yöre halkı çok temiz olan ve balığın gözüktüğü koya akvaryum ismini vermiştir. Bu bölgede de Akvaryum koyu mevcut ve bu tekne turu kapsamında gidiliyor.

Hisarönü Tekne Turu Fiyatları

Bu tekne turunda da Alkolsüz içecekler tur boyu sınırsız. Fiyata otelinizde teknenin kalkış noktası olan Çubucak a transfer ve tur sonu geri otele intikaller fiyata dahil. Öğlen yemeği de zaten tekne turunun ücreti kapsamında. Hisarönü Orhaniye Tekne Turu ücreti 2024 yılı için 450TL . 0-6 yaş çocuklardan ücret alınmıyor. 7-12 yaş çocuklar içinse % 50 ödeme gerçekleştiriliyor. Daha fazla bilgi almak, rezervasyon yaptırmak isterseniz aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

DETAYLAR

Tavsiye ve Yorumlar

Bu tur yukarıda da bahsettiğim üzere bence Marmaris de iştirak edilecek en güzel tekne turu. Marmaris Tekne Kiralamak için uygun bir tatil yeri olması nedeni ile burada da eğer bütçeniz uygunsa özel tekne kiralayabilirsiniz. Ancak fiyatlar tabiki tekne size özel kalkacağı için yüksek. Her iki alternatifinde güzellikleri var. Bu tura alternatif Sedir Adası Tekne Turu da mevcut. İnternet sitemizde bu turu da BURAYA tıklayarak güncel fiyat bilgileri ile  inceleyebilirsiniz.  Marmaris Korsan Tekne Turu veya Marmaris Dalyan tekne turlarına nazaran bu teken turu daha sakin ve dinleneceğiniz bir tur. 

Açıkçası Marmaris’ e geldiğinizde mutlaka katılmanız gereken turlar arasında bulunan bir aktivite. Bu tekne turu kapsamında gittiğiniz yerler gerçekten doğa harikası. 

Sonuç olarak eğer vaktiniz varsa Hisarönü Orhaniye Tekne Turuna mutlaka katılın. Tatiliniz sonunda eğer bu tura iştirak etmezseniz pişman olabilirsiniz.