Troya Teknesi İle Hisarönü Tekne Turu

Türkiye’nin günlük tekne turları içerisinde yapılan en iyi turlarından birisi. VIP tur olarak da geçiyor. Aslında normal 80-100 kişilik tekneler ile gidilen koyların aynısına gidiliyor. Rota aynı ancak hizmet olarak çok farklı. Tekne kapasitesi normalde 44 kişi ama gelen turizm severler fazla kalabalıktan rahatsız olmasın diye maksimum 28-30 kişi alınıyor. Alkollü alkolsüz içecekler tur fiyatına dahil. Öğlen yemeği olarak biftek, balık, et şiş köfte veya tavuk alternatifi var. Kısacası gerçekten kaliteli bir tekne turu. Teknenin üst güvertesinde geniş güneşlenme alanı ile 10 kişilik oturmak için masa var. Arka tarafında ise yine 12 kişilik yemek yiyebileceğiniz masa ile arka çok rahat oturup yatabileceğiniz minder grubu var. Teknenin ön bölümünde ise yine yemek yemek için masa ve güneşlenme bölümü mevcut. Açıkçası güzel bir günlük tekne turu yapmak için rahat edebileceğiniz bir tekne.

 

Troya Teknesi ile Nerelere Gidiliyor? Rotalar?

Selimiye’nin de bulunduğu Hisarönü Körfezi yapılaşmanın bulunmadığı, tertemiz denize sahip muhteşem doğal güzelliğe sahip bir körfez. Aslında sitemizde bulacağınız diğer tekne turu ile aynı rotalara sahip. Troya teknesi ile Hisarönü tekne turun da hizmet kalitesi çok farklı. Sunulan içecekler, yemek kalitesi farklı. Kendinizi bu teknede daha özel hissediyorsunuz. Fazla kişi yok. Özel tekne kiralamış gibi hissediyorsunuz. Çocuk alınmayan tekne turu. +14 yaş kuralı var. Çocuğunuz yoksa veya kafa dinlemek için bir tur arıyorsanız bu tekne ile daha rahat bir tur yapabilirsiniz. Peki Troya teknesi ile nerelere gidiliyor ? Rotalar neler ? 

Troya Teknesi ile Hisarönü Tekne Turu

  • Troya Teknesi ile Nerelere Gidiliyor ? Rotalar ?
  • Troya Teknesi ile Hisarönü Tekne Turu Ücreti Ne Kadar ? Fiyatlar ?
  • Hisarönü Tekne Turunu Troya Teknesi ile Tavsiye Eder misiniz ?
Troya teknesi ile VIP tur

Tekne sabah 10:00 da Çubucak Koyundan kalkıyor. Tekne turu ücreti içerisinde araç ile ulaşımda tabiki dahil. Marmaris içerisindeki kaldığınız otelden servisler sizleri sabah saat 09:00- 0930 arası toplayarak teknenin kalktığı Çubucak Koyu’na getiriyor. Burada hareket ile ilk olarak Kız kumu açıklarına gidiyorsunuz. Kız kumu’n da günlük tur teknelerinin mola vermesi deniz kirliliğinin önlenmesi açısından yasaklandı. Bir bakıma da iyi oldu. Çünkü deniz içerisinde bu bölgede akıntı olmadığı için maalesef çok çabuk kirleniyor ve kendini toparlaması zaman alıyor. Kız kumu tekneden yakınından geçilerek gösteriliyor ve teknenin rotası Selimiye Sığ limana doğru çevriliyor. Yaklaşık 30 dakikalık bir seyir ile ilk yüzme molası burada veriliyor. Yüzme molası yaklaşık 30 dakika sürüyor. Daha sonra muhteşem güzellikteki Kamelya adasına doğru tekne yol alıyor. Kamelya adası ufak ama yapılaşmanın olmadığı keçilerin ve tarihi bir şapelin yer aldığı bir ada. Ada da dilek ağaçlarıda mevcut. Tekne arkasında kurdele de size adaya çıkarken veriliyor. Renklere göre sizde içinizden geçen dileğinizi ağaca bağlıyorsunuz. Bu mola da  genelde öğlen yemeği de teknede veriliyor. Öğlen yemeği çok zengin menüye sahip. Daha önce siparişiniz dolaşılarak alınıyor. Ada da 10-15 kadar keçide mevcut. Burada tekne müşterilerin verdiği yemek artıkları ile besleniyorlar. Zaten teknelerin motor seslerini duyar duymaz sahile geliyorlar. Tepede yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde 600 yıllık küçük bir kilise kalıntısıda mevcut. Daha doğrusu şapel var. Ada yukarısından manzara harika . Cep telefonunuz ile çıkıp buradan resim çektirmenizi tavsiye ederim. 

Dişlice Adası 

Kamelya adasından muhteşem bir volkanik adaya geçiliyor. Dişlice adası. Bu adada da yerleşim yok . Çok özel bir yer. Farklı bir güzelliğe sahip. Dişlice adasında da yaklaşık 30 dakika yüzme molası veriliyor. Adanın diğer tarafına geçebileceğiniz bir yarık mevcut. Adaya da mutlaka çıkmanızı tavsiye ederim. Çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burası da tertemiz denize sahip. Biraz ileride D – Maris Otelde buradan gözüküyor. Zaten buradan kalktıktan sonra otelin önünden geçiliyor. Türkiye ve dünya sosyetesiniz tatil yeri. Oteli de yakından görebiliyorsunuz. Buradan kalktıktan sonra artık son yüzme molasının yapıldığı Akvaryum koyuna gidiyorsunuz. Akvaryum Koyu da isminden anlaşılacağı üzere tertemiz denize sahip bir koy. Balıklar gözükmüyor çünkü demir atılan yer yaklaşık 30-35 metre derinliğe sahip. Ancak sahil manzarası da muhteşem bir güzelliğe sahip. Burada da yaklaşık yarım saat yüzme molası hitamında 45 dakikalık bir süre boyunca seyir yaparak teknenin kalktığı Çubucak Koyuna geri dönüyorsunuz. Tekne saat 16:00 da iskeleye bağlıyor. 

Troya Teknesi ile Hisar önü Tekne Turu

Troya Teknesi ile Hisar önü Tekne Turu

Troya Teknesi ile Hisar önü Tekne Turu

Troya Teknesi ile Hisarönü Tekne Turu Ücreti Ne Kadar ? Fiyatlar ?

Troya teknesinde sunulan hizmet gerçekten çok farklı. Dediğim gibi bu teknede kendinizi özel hissediyorsunuz. Fiyatta tabi ki normal tur teknelerine nazaran daha yüksek. Troya Teknesi ile Hisarönü Tekne Turu ücreti 2024 fiyatları ve tur hakkında çok detaylı bilgi almak, ön ücret ödeme yapmadan rezervasyon yaptırmak için BURAYA tıklayınız. Diğer bu sayfamızda tüm fiyatlar ve detaylı bilgiler yer alıyor. Aslında bu turda Özel tekne kiralamış gibide olabiliyorsunuz. Hem de içerisinde içecekler ve yemeklerde dahil. Özel tekne kiraladığınız zaman çoğunda hatta hepsinde ne yiyecekseniz ve içecekseniz kendiniz getiriyorsunuz. Yani kendiniz para verip alıyorsunuz. Troya teknesi ile tura giderseniz fiyata bu alacağınız içecekler ve yemek de dahil olmuş oluyor. Fiyat biraz yüksek gelebilir ancak sunulan hizmete göre tabi ki tercih meselesi.

Hisarönü Tekne Turunu Troya Teknesi ile Tavsiye Eder misiniz ?

Eğer tekne turlarında fazla kalabalık ortamı sevmiyorsanız, Özel tekne kiralama ücretleri fiyatları size yüksek geliyorsa Troya teknesi ile Hisarönü Orhaniye tekne turuna katılabilirsiniz. Tekne kapasitesine göre daha az yolcu ile kalkıp rahat bir tur yapmanızı sağlıyor. Çocuğunuz yoksa veya çocuklu ortamlardan tatilde rahatsız oluyorsanız bu tura sadece +14 yaş kabul edilmesi avantajınıza olacaktır. Sonuç olarak  bütçe meselesi tabiki. Ancak ben sizlere eğer maddi durumunuz uygunsa bu turu tavsiye ediyorum . İnternetten tekne hakkındaki yorumlarıda araştırabilirsiniz.